Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A 10+10m-ós csok-ot szeretnénk...

A 10+10m-ós csok-ot szeretnénk igénybe venni, (már méglévő 3 gyermek) családi ház építéshez, önerőnk viszont elég kevés van. Most hallottam az un. Előlegszámláról. Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Lakástakarékra gondolsz esetleg? Ha igen, azt évekig fizetni kell, és a végén még az állam is hozzádob valamennyit. Ezt szokták önerőként felhasználni. De ez ugye több év, vagy ha rövidebb futamidőre kötöd, akkor havonta elég sokat kell beletolni.

Önerő nélkül nem lesz CSOK-od, ez egy nagyon jól hangzó dolog, amíg el nem kezdesz utána járni. Mi is gondolkodtunk benne, de azóta elég sok helyen leírták, hogy ez megint azoknak szól, akiknek egyébként is van pénzük.

A semmiből nem lesz házad, még CSOK-kal sem, ezt el kell fogadni.

Sok milliót kell befektetni, mire egyáltalán fizet az állam, tehát telek + építőanyag + a vállalkozó munkadíja, ezeket már mind ki kell csengetni, és a falaknak is állni kell, szerintem ez min. 10 millió, mire a bank először fizet.

2016. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előlegszámla alatt arra gondolsz, hogy a kivitelező még nem épít meg valamit, de ad neked számlát, azt beviszed a bankba, és akkor utalnak egyrrészletet a csokbol? Mert ez így nem fog menni. A bank minden ütem után küld értékbecslőt, aki megnézi, hogy mennyit ér, amit addig építettetek. És a telekre sem jár a 10+10 millió, ez is fontos.
2016. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen erre a 2-es verzióra gondoltam.
2016. febr. 21. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!