Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázs építéshez kell valami...

Garázs építéshez kell valami engedély?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nekünk nincs garázs csak egy családi kert, igaz elég nagy, de többen is lakunk azon a helyen, de ott garázsépítés nem kivitelezhető... illusztrálom hogy miért ___/ na így emelkedik az út.. lépcső visz fel a kertig. A szembe szomszéd viszont elég nagy sík területes kerttel rendelkezik. Arra gondoltam, ha megvásárolnék tőle egy akkora rész amire nekem szükségem van, akkor kell-e hozzá valami engedély hogy egy garázst építsek oda. Ha kell akkor mennyibe kerülnek ezek a dolgok ? ( engedély megszerzésének menete ) . Garázsnál nem gondoltam olyan nagy extrára, csak legyen oldala meg teteje + egy kis zárható kapu ( pl : lakattal ).

2014. máj. 14. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Be mész szépen a pol. hivatalba és meg kérdezed a helyi illetékest. Nálunk is van ilyen építés vezető, tervező. Neki tudni kell mindent.
2014. máj. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. nincs építés vezető, tervező a polgármesteriben, minden ilyen üggyel a járásközpontba kell bemenni.

De a neten is megtalálod, mihez kell építési engedély és mihez nem.

Egyszerű garázshoz nem kell:

"Engedély és bejelentés nélkül végezhető építési tevékenységek

Az 50 m2 vagy

annál kisebb bruttó

alapterületű, 2,5 m

vagy annál kisebb

építménymagasságú

, emberi

tartózkodásra nem

alkalmas vagy nem

emberi

tartózkodásra

szolgáló építmény

építése."

A telek beépíthetőségi arányára kell figyelned (az országosan egységes építési engedély kötelezettséggel szemben ez település függő)

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, itt szakértőtől kérdezhetsz is:

[link]

2014. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos információt!
2014. máj. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!