Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Térkövezésnél mennyire kell...

Térkövezésnél mennyire kell szakmában lenni?

Figyelt kérdés
Térköveztetni szeretnénk s az egyik ismerősöm ajánlkozott hogy ő a haverjával megcsinálja. Az apja térkövezéssel foglalkozik de most nem ér rá. Mivel az én házam és a szomszéd háza közott lenne a térkövezés fontos a megfelelő lejtés a vízelvezetésre. Rábizhatom? nem szeretném ablakon kidobni a pénzt. Gyárban dolgozik Az övét is az apja csinálta.
2016. márc. 11. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézzél meg 1 térkövezést,jól tömöritett alap legyen .

A térkő közvetlen alján legyen finom apró kőréteg ,amit lehet szépen simára egyengetni.Az ugy nevezett tükröt kell megcsinálni,ez legyen a kivánt szintben ,és lehet rárakni kötésben ,vagy mintába ahogy tetszik .Nekem is azt mondták ,2-3 lépcső is kell .Aztán nem kellett,lehet a térkő lejtős is .Gépszerelő lévén nekem sem volt ez még köszönő viszonyban sem hozzám. Gumi kalapáccsal bátran lehet a helyére illeszteni .

2016. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én pl. magamnak csináltam meg kb. 4 éve, és a mai napig hibátlan

... és most már az is marad.


De sok helyen a mek-mesterek profiknak adják ki magukat.

[link]

2016. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy építéshez kicsit is értő józan eszű ember meg tudja csinálni. Az apám a mi házunk kb 30 nm-es teraszát maga térkövezte. Aztán rájött, hogy nem jól csinálta a homok ágyat neki, így következő nyáron felszedte, újrarakta. Aztán járdát is rakott körbe a házon. Ez 10 éve volt, azóta is minden tökéletes.

A térkő előnye, hogy ha rontasz, felszedheted és újrarakhatod, nem kell feltörni mint a betont.

A vízelvezetéshez meg használni kell a vízmértéket és kész.

2016. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!