Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tudom kiszámolni,...

Hogyan tudom kiszámolni, mennyibe kerül felépíteni az alábbi paraméterű ingatlant?

Figyelt kérdés

Az ingatlan egy 6mx6m alapterületű B30 téglából meglévő alapra felépítendő kis hétvégi ház 3,5m belmagassággal. Mennyi ennek a hozzávetőleges várható alapanyag költsége ha a téglákat és a kőműves munkákat nézzük? Továbbá a legolcsóbb megoldásként, tetőként normál pala tető (alatta szigetelő fólia) lenne?


Köszönöm annak aki segít hozzávetőleges árat számolni. Vidéken egy picike kis hétvégi házikóban gondolkodom. Köszönöm!



2016. márc. 13. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Építési engedély, e-napló köteles. Ettől kezdve nem építheted magad, csak ha kőműves vagy, akkor is csak kőműves munkát végezhetsz, a többire szakkivitelező kell. Amit kérdezel, a szerkezetépítés alap nélkül szerintem kijön kb. 50-70 EFT + ÁFA/m2 körül.


A kulcsrakész bekerülés nagyon függ a felszereltségtől, pl. van-e benne fürdő, konyha, fűtés, stb. A tégla és a pala nem drága, a többi lesz a sok.

2016. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És akkor mi az a szöveg a kormánytól, hogy csak bejelentési kötelezettség lesz ha valaki építeni akar valamit .... ? :( Én tényleg az a kispénzű ember vagyok, akinek tényleg még ötezer forint is ötezer forint, de azért jó lenne néha ha lenne hová menni a panelből .... :(
2016. márc. 14. 07:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Bejelentés köteles egy új lakóépület építése, semmi más. Ez azért megtévesztő, mert a bejelentési terven túl (ami tulajdonképpen csak helyszínrajz, homlokzatok) kiviteli tervet kell készíteni, amiből felépítik a házat. A tervezési munka és díj nem csökken, az ügyintézés lett egyszerűbb. Az építési költség pláne nem csökken.


A mostani piaci körülmények között jobban jársz, ha veszel hétvégi házat. Pl. a Velencei tónál pármillióért komplett kis házat kapsz nagy kerttel. De a Dunakanyar sem drága, a magasabb árak csak a Balatonnál maradtak.

2016. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha van kész típustervem amit korábban az állam kiadott? Az még most is érvényes, nem? Nem csak lakóingatlan típustervek léteznek. Vagy ha egy két nyilvános diploma munka közül választok, amelyek szabadon használhatóak, és jogi nyilatkozat szerint szabadon utánépíthetőek?
2016. márc. 15. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt is adoptálni kell, nem sokat nyersz vele, pláne egy ilyen kis épületnél. A tervezési díj a teljes bekerülés néhány százaléka. Egy drágán megvalósítható műszaki megoldás, nagyobb vis maior, egy szervezetlen kivitelezés, vagy csak egy tétel rossz anyagrendelés több ennél...


Ne ezen spórolj. Inkább fizesd meg a tervezőt, hogy egy olcsón megépíthető nyaralót tervezzen.

2016. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!