Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Alulról vizesedő falak egyszer...

Alulról vizesedő falak egyszerű, saját kivitelezésű megoldást szeretnék, van jó ötlet? Várnám!

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
költözz el. komolyan. utólag már b*szhatod, ha nem szigetelték a házat építéskor, bár az is elöregszik egy idő után. lehet próbálkozni méterenként körbeásni a házat és utólag alászigetelni, de fölösleges
2016. márc. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Ne halgass az ilyenekre mint az elõzõ válaszoló. Tökéletesen meglehet csinálni.
2016. márc. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Folytatnám én meg tudtam. Csak a szigetelõ cégeket messzire kell kerülni mert drágák és nem is minden megoldásuk jó szerintem. A kérdés hogy van e alapja ha van métetenként ki bontod a falat le teríted a kátránypapírt és visszafalazol. Ha nincs mint nálam én úgy csináltam hogy egy méter hosszban alá ástam a falnak lefelemeg kb nyegyven centit. Vastag fekete fóliát áthúztam a fal alatt két oldalt felhajtottam majd a kiásott részt beöntöttem betonnal. Majd egy métert ki hagytam és meg csináltam ugyan így. Ezt folytattam míg körbe nem értem. Majd egy hét múlva megcsináltam a ki hagyott részeket. Egy negyven m2- es ki házat csináltam így meg. Két nap alatt kész lett. Négyen csináltuk . Száz ötvenerzbe volt 5-6 ève az ötven ezres betonkeverõ is benne van az összegbe ami ugye meg maradt és azóta is használom. Én hagytam ülepedni és. száradni a falat majd új vakolatot kapott kívül belül. Nekem aljzat se volt így tetítettünk fóliát és ment az aljzatbeton. Mikor ez is kész lett szikével le vágtam kõrbe a fal alól ki jövõ fel hajtott foliát és az aljzat alól ki lógó felhajtott fóliát. Így a két szigetelés körbe ért a megoldás tœkéletws lett. A vakolás ez után követ kezett. Olyan a ház mint az új se doh se vizesedés
2016. márc. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Amit házilag könnyű, az ez:

[link]

Az alap felett kell befurkálni, és ezt injektálni.


Ismerős meg azt csinálta, hogy ásott a fal mellé egy kb. 60 cm-es árkot, berakott egy fémlemezt, kívülről földdel töltötte vissza, belül meg nagy szemű kaviccsal, így ott a fal nem tud nedvességet felvenni, a lentebb felvettet meg leadja, mert járja a levegő.


De a kettőt lehet kombinálni is...

2016. márc. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak ha pl vályog abba nem lehet injwktálni. És a lyukacsos téglába se csak a tömörbe így nem sok helyen lehet alkalmazni
2016. márc. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Mielőtt százezreket költesz el egy ötletre, érdemes feltárni a vizesedés okát.

Annak megszüntetésével (ha lehetséges) megszűnik a vizesedés is.

Az esetek közel felében nem a magas talajvíz okozza a vizesedést, hanem egyéb ok!

2016. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

"Az esetek közel felében nem a magas talajvíz okozza a vizesedést, hanem egyéb ok!"


Mondj kettőt légyszives!

2016. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 MZ.per.X ***** válasza:

"Csak a szigetelõ cégeket messzire kell kerülni mert drágák és nem is minden megoldásuk jó szerintem."

Tény hogy jól meg kell válogatni kivel csináltatod, és drága mulatság is, de az sem életbiztosítás ha Móricka nekiesik ész nélkül.


"Az alap felett kell befurkálni, és ezt injektálni."

Megcsinálni meg tudja, de nem árt utána nézni hogy is működik ez pontosan, milyen befúrási szöggel, milyen távolságban, mennyit kell bele injektálni.


Amúgy igazság mindenki hozzászólásában van. Én is elsősorban egy feltárást csinálnék, egy részen leásva az alapig, falról leverve a vakolatot, hagyni hogy kiszáradjon.


Fotót is feltehetnél róla nekünk szerintem.

2016. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mint Móricka neki estem és kiváló lett a módszert fentebb már leírtam.
2016. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"de nem árt utána nézni hogy is működik ez pontosan"


A linken a videóban minden ott van.

2016. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!