Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy 100-110...

Mennyibe kerül egy 100-110 nm-es családi ház alapozása, ha szuterént is ki szeretnénk alakítani benne? Na és a fennmaradó részek: földszint? És a tetőtér, ha be van építve, és ha nincs?

Figyelt kérdés
Így tételesen bontva szeretnék választ kapni, összességében nagyjából képben vagyok.

2016. márc. 21. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves ember vagy.

Így tételesen bontva majd itt neked beárazzák, ugye így gondoltad? Na ezt velünk számtalanszor megcsináltatták, és a munka reményében el is végeztük(másokkal egyetemben) aztán megköszönték, hogy nem nyert.


Nos ez nagy munka ám, ha valaki válaszol, az unalmában teszi


Ha összességében nagyjából képben vagy, akkor tudsz mindent, csak össze akarod hasonlítani, ugye?

Egyébként a szuterén az több támpontot kíván...ha képben vagy..

2016. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most akkor egy 100 m2-es alapterületű házról beszélünk? Ami a szuterénnel és az emelettel együtt lassan 300 m2 lakóterű?
2016. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

Azóta már utánanéztem, mert nincs mindenkiben ekkora szakmai féltékenység, hála istennek. Amikor a kérdést feltettem, nem gondoltam, hogy megint a negatív emberek fognak válaszolni. Vajon miért van ez, hogy mindig csak ők? Ha pozitívan nem tudsz válaszolni, kioktató levelet kérlek, ne írj!

De, hogy te is értsd, miről van szó, leírom a kérdésem történetét: telket készülünk vásárolni, amelyen van már egy elkészült szuterén. Emiatt azonban magasabb áron kínálják. Osztunk-szorzunk, hogy megéri-e így megvenni, vajon a szuterén bekerülési költsége volt-e akkora. hogy ennyivel drágábban megvegyük.

De hogy nehogy azt gondold, hogy sunyi csaló vagyok, és veled akarom ingyen megterveztetni a házamat, azt is leírom, hogy tovább is gondoltuk a dolgot, ha megvesszük, vajon elégedjünk meg egy földszinti résszel simán csak tetővel, vagy beépítsük a tetőteret, hisz az már úgysem sokkal drágább. Vagy mégis sokat emel a költségeken? Na és vajon lesz elég pénzünk minderre? Tehát meg tudjuk venni, vagy sem?

A tételesség arra vonatkozott, hogy mennyibe kerül 1. egy ekkora szuterén, 2. mennyibe kerül egy földszint tetővel, avagy 3. mennyibe kerül egy földszint beépített tetőtérrel.

Azt hiszem ez a 3 tétel nem jelent sem ingyenmunkát, sem kihasználást, sem anyagi veszteséget számodra.

Kedves 2. kérdező!

Ajánlom a fentieknek a te kérdésedre vonatkozó részének elolvasását.

Éljenek a jóindulatú, segítőkész emberek! ;)

2016. márc. 23. 09:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Br 134m2 ház, alatta br72m2 pince-garázs-szuterén.


Sávalap+szerelőbeton 1,68M

Aljzat+szigetelés+falak 1,68M

Monolitfödém az egészre 2,5M


Mindennel együtt a plusz költség 7,2M Ft.


Erre voltál kíváncsi?

2016. márc. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pontosan erre. Köszönöm!
2016. márc. 27. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!