Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék begy légoltami...

Szeretnék begy légoltami pincét építtetni, de nem tudom, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Örökség révén két családi házam van.

Azegyiknek nincs semmilyen pincéje, csak két kamrája. Lehet a már kész ház alá építkezni?

A másik háznak van pincéje, de túl régi, és nem hinném, hogy elég stabil lenne. Úgy gondoltam, hogy itt a másik pince alá építkezek, és a kijárat valahol a kertben lenne.


2016. márc. 23. 08:55
1 2
 1/11 Gugu Gabor ***** válasza:
Meglévő ház alá pincét építeni szerintem nem jó ötlet. Statikailag problémás ezért szerintem marha drága lessz.
2016. márc. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kb. mennyibe kerülne így a biztonságos pince?
2016. márc. 23. 10:01
 3/11 anonim ***** válasza:

"mennyibe kerülne így a biztonságos pince"


Hát ez attól függ mit kell kibírnia. Atomtámadást is?

2016. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sima légoltalmi pince.
2016. márc. 23. 10:27
 5/11 Gugu Gabor ***** válasza:
Erre szerintem kb nem lehet válaszolni, kéne egy statikai vizsgálat, helyszíní talajmechanikai vizsgálat, egy építész mérnök. És persze eldönteni hogy te mit is szeretnél hány fő, mennyi időre hány m2 lakótér raktár stb.
2016. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem.Szóval mérnököt kell hívni. Köszi.

Azt nem tudd, hogy esetleg az üreskertben lehetne építeni? Az tűnik jeleneleg a legegyszerűbbnek mindkét esetben.

2016. márc. 23. 10:49
 7/11 A kérdező kommentje:
* tudd=tudod
2016. márc. 23. 10:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a mai haditechnika korában ez értelmetlen... Amikor jön egy kis drón és a képedbe fúj valamit, amitől rögtön feldobod a talpad... A légópincét méterezni kell romteherre, dinamikus terhelésre, stb. ezt egy jobb statikus tudja. Szerintem idejétmúlt, bár nagyvárosokban karbantartjuk ezeket, ahol vannak.


Ugyanakkor sokan (ma már az ügyfeleim 80 %-a) építenek pánikszobát, óvóhelyet, ahogy akarod hívni. Ahova néhány napra be lehet biztonságosan zárkózni. Ez értelmesebb dolog. Ez szokott a pincében lenni, aminek vastag zsalukő a fala, felette monolit födém, az ablakokon belül kovácsoltvas spaletta, amit be lehet csukni vész esetén. Ide szoktak tenni valami gépészeti puffertartályt, hogy legyen víz.

2016. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Az ilyen pincehelyiséget újonnan is ki lehet alakítani, ha korábban a háznak nem volt pincéje?

2016. márc. 23. 16:23
 10/11 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem félre érteted, a legnagyobb problémát pont az okozza hogy meglévő ház alá akarsz építkezni. Nagyon le egyszerűsítve a ház alapjait tartó földet kell kitermelni hogy megépítsd a pincédet.

Ha nincs ott a föld ami alátámasztja az alapokat a házad megsűlyedhet falak megrepednek, extrém esetben össze is dőlhet a ház. Természetessen kivitelezhető, de jóval bonyolultabb annál hogy kiásod a földet és kibetonozod.

2016. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!