Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi földbe ásott vermet...

Régi földbe ásott vermet miből jó készíteni?

Figyelt kérdés
Mi az ami kibírja a föld nyomást és könnyen, nagy szakértelem nélkül megcsinálható?
2016. márc. 23. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Régi földbe ásott vermet nem tudsz készíteni, hiszen azt már régen elkészítették.

Amennyiben újat akarsz ásni, méretét meghatározza a talaj szerkezete. (Homokba/futóhomokba még 1/2 méteresre sem számíthatsz.)

2016. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gomzoli ***** válasza:
70%
Először is, ki kell vizsgálni, hogy a te telkeden régi-e a föld vagy új? Az új földet arról lehet felismerni, hogy nincs szaga, ill. ha van, akkor nem kellemetlen, valamint élénkbarnás színe van. A régi föld ezzel ellentétben fakóbb színű. Ha a kertedben nem fakóbarna a föld, akkor hozatni kell úgy 10-15 köbméter RÉGI földet, azt egy nagy kupacba hordani, és abba lehet egy vermet ásni, de csak kicsit. Nagyobbhoz még több, még régebbi föld kell.
2016. márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gomzoli ***** válasza:
70%

Ja igen, és MIBŐL legyen az a verem?

Hát, lehet műbőrből, az némileg vízálló, de viszonylag sérülékeny. A valódi bőr erősebb, strapabíróbb ugyan, de a nedvességet az sem bírja tartósan (márpedig egy verem sokszor nyirkos).

A legjobb egy műszálas alapú anyag lenne, az évtizedekig ellenáll a víznek, viszont vastagnak, erősnek kell lennie.

Ha ilyened nincs, akkor -ha minden kötél szakad- betonból is csinálhatod. De csak a padlóját, a falait és a mennyezetét. A többi részét -az úgynevezett "üreget"- érdemes kihagyni betonozásnál, mert a későbbiekben ez fogja képezni a "hasznos területet" -pedig csak levegőből áll.

2016. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
55%

A régi verem készítése verem hamisításnak minősül. :D

... és igen lehet földbe ásni, meg betonba ásni is. :P

2016. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
77%
Én ma csináltam egy régi bögrét, úgy 100 évesre sikerült. :)
2016. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
55%
Hogy ne mondd hogy csak poénkodtam (de olyan jól jött ki) a régiek a vermet gondolom falécekkel támasztották ki. Őszintén szólva nem tudom mire használnád és annak jó e ha körben fa gerendák vannak. Vagy kikövezték anno.
2016. márc. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:
77%

Valamennyi válaszon felsírtam. Jól van, srácok :D

Kérdező: Okosabb, ha a vermet felfújhatóra csinálod. Így költözéskor egyszerűen magaddal viheted.

2016. márc. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TappancsMancs ***** válasza:
48%
Pár köbméter levegőt tudok adni, annyival is előrébb vagy már csak ki kell ásni és beletenni. :)
2016. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
48%
Miből jó készíteni ami bírja? Földből! Ásd ki és hogy ne omoljon be töltsd ki földdel. Biztos nem omlik be. :)
2016. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!