Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Engedélyköteles-e a földbe...

Engedélyköteles-e a földbe vájt üvegház?

Figyelt kérdés
Szeretnék a telekre(zártkerti ingatlan) egy kb 150m2-s 3m mély üvegházat.....Kell erre engedély? Felszín feletti építményre tudom,hogy nem.....de így....?

2016. jan. 11. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél termeszteni?
2016. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Zöldséget.Alapvető dolgokat,amik beérik a kevesebb fénnyel is,és amik télen drágák.
2016. jan. 12. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
3 m mély, az egy sötét verem és a talajvízzel is számolni kell. Amúgy építési engedély köteles, szerintem ilyen formában nem is megvalósítható.
2016. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igazság szerint...én úgy gondoltam ezt,hogy a padlót azt lebetonozom....és derékig érő beton "kádakban" termesztenék, hogy ne kelljen sokat hajolgatni. A mélysége meg azért ennyi,mert borsodi vagyok.....és ami mozdítható az nincs biztonságban....és úgy gondoltam,hogy ha a 3m-esnek a teteje majdnem a föld síkjával egyenlő....alig látszik ki valami belőle...ezáltal amiről nem tudnak az nem fáj.....de szerintem a 2.5m is elegendő lenne.
2016. jan. 12. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mekkor gáz már, hogy azért kell ezt így ebben a formában megvalósítani,mert különben szétlopkodják az ember feje felől....
2016. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És az mekkora gáz már, hogy ezt mindenki tudja, de nem történik semmi, ha meg a tulaj kezébe veszi az ügyet, akkor még őt hurcolják meg.
2016. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ehhez már lehet, hogy nem is az építési hatóságot, hanem a bányakapitányságot kellene megkeresned. :-) Nyugi, megnő az a kender a balkonládában is a teraszon. ;-)
2016. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Elsőnek keresd fel az önkormányzati jegyzőt, ő biztosan tud segíteni. Elvileg nem engedélyköteles 100m2-ig és 9m magasságig. Viszont a beton alap engem is érdekelne. A lopásokkal kapcs pedig azt javaslom neked: egy mozgásérzékelő kamerás rendszert építs ki ami bekapcsolás után érzékelve az illetéktelen behatolót egy hangszórón felhívást intéz h: Betörés történt értesítettük a rendőrséget" stb... Ha van rá még pénzed alakfelismerő és mobil alkalmazás értesítő rendszerrel is össze tudod kötni. Egy időben én is Ózdra akartam költözni a Jobbik miatt és pont ezen agyaltam mi a költséghatékony megoldás a cigók ellen... Végül Pomázon telepszem meg egy időre. Most kérdezzük meg a jegyzőt, amint választ kapok jelentkezem.
2016. febr. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. febr. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!