Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A műhelybe van megkezdve egy...

Szudan kérdése:

A műhelybe van megkezdve egy kémény a mennyezetig építve kis méretű kéménytéglából. Még 5m-rel kéne naggyából megtoldani. Mennyibe kerülne ezt befejezni béleléssel vagy a nélkül egy tisztítóval?

Figyelt kérdés
Ilyenkor felmerülő engedélyeztetési költségek is érdekelnek, egyébként vegyestüzelésű kazánt szeretnék rákötni.

2016. márc. 25. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Olcsóbban jönnél ki, ha nem a maradék 5 m-t rakatnád fel, és béleltetnéd utólag, hanem visszabontanád azt a 2 métert ami most megvan, és rendelnél egy komplett samottkerámiás rendszert. Adják hozzá a köpenyidomokat, béléscsövet, szigetelőanyagot, ragasztót, tisztítónyílást, stb, és ami nem utolsó dolog az engedélyeztetésnél: a TANÚSÍTVÁNYT. Jó szakember egy nap alatt összelegózza, és tökéletes kéményed lesz. Árak tekintetében elég nagy a szórás a gyártók között, sokszor van akciójuk is, érdemes körülnézni. Schiedel, Leier, Bakonytherm, többféle gyártó is van.
2016. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
körülbelül mennyire számítsak?
2016. márc. 26. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy tájékozódj a gyártóknál, mert ki lehet fogni egész jó akciókat is. Az árajánlatkérés nem kerül semmibe, csak egy email. Ha most meg kellene saccolnom, akkor talán száznyolcvan körül állna meg egy hétméteres, 200-as átmérőjű kémény minden hozzávalóval, lehet hogy ebben az árban még ki is szállítják.
2016. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehogy félreérthető legyek, ez csak maga a kémény, minden cullangjával, az összeépítés munkadíja még nincs benne. A téglakéménynek csak az utólagos bélelése lehet hogy ki sem jön ennyiből, itt meg a komplett rendszert kapod meg ezért a pénzért.
2016. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most kértem ajánlatot 7,67m Leier LT18 kéményre 157048.-Ft, munkadíj 50+áfa
2016. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor kb én is jól saccolom, mert ez amit írtál 180 átmérőjű, és én a kétszázasra írtam 180 körüli árat.
2016. márc. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor visszabontás lessz. :)
2016. márc. 26. 22:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként mit szeretnél rákötni?
2016. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
20-25kw-os vegyes tüzelésű kazánt.
2016. márc. 31. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!