Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Központi fűtést magam szeretné...

Központi fűtést magam szeretném bekötni. Van-e jelentősége, ha 20-as vagy 16-os csővezetéket szeretnék használni? Ha igen melyikkel jobb a hatásfok? Magam 16-os vezetékben godolkodom. Várom a tanácsaitokat!

Figyelt kérdés
Adott:34kw-os vegyes kazán. Alsószinten 6db radiátor, fent 3db radiátor. Zárt rendszer,5 rétegü (henco) alucsőből.

2016. márc. 25. 23:05
 1/3 vatafak ***** válasza:
nekem 20as-nál nincs kisebb a rendszerben és a gerinc még vastagabb, nekem a 16 kicsit kevésnek tűnik
2016. márc. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 16-os cső az kizárt hogy elegendő legyen,azt maximum osztó-gyűjtős rendszernél használják.

Gerincnek legalább 26 mm-es csövet használj és arról kötheted a radiátorokat vékonyabb csővel.

Arról sem vagyok meggyőződve hogy vegyes tüzelésű kazánhoz alkalmazható-e ez a fajta cső mivel ennél a fűtési módnál a víz hőmérséklete rövid ideig meghaladhatja a 90 fokot is.

2016. márc. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ott is van probléma, hogy:

1. ilyet kérdezel

2. zárt rendszer

3. szilárd tüzelésű kazán

2016. márc. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!