Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi az Ácsnak a díja,? M2...

Mennyi az Ácsnak a díja,? M2 r árral dolgoznak? sátor tető kb mennyi anyag kölstéggel jönn ki egy 130 m2 ház esetében? Valaki tudd ilyen kalkulátorokat? köszönöm a válszokat

Figyelt kérdés

2016. ápr. 1. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mennyi az Ácsnak a díja,?"


Magyarországon nincs egységes ácsdíjszabás (meg sehol az egész világon)

2016. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ácsnak nem tudom, de Ácsnénak egy csokor virág.
2016. ápr. 2. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérjetek árajánlatot több cégtől, aztán meglátjátok. Egy ekkora ház tetojenek teljes elkészítése ácsmunkával, cserépfedéssel, bádogos munkával kb 1 millió Ft.

De állítólag a férjed kőműves és dolgozik is a szakmájában. Nem hiszem el, hogy ennyire nincs rálátása a.dolgokra és nem szokott beszélgetni az építkezéseken, hogy mindent itt kérdezel. Egy kicsit több önállóság kell, ha tényleg szeretnétek építkezni.

2016. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a férjem már 6 éve nem dolgozik a szakmájában. Nem tudja az ácsok munkadíját, én meg föleg nem. mivel még csak most intézzük(intézem , mert minden ilyen ügyet sajnos egyedül intézek) az építészt meg a telket ,még ott nem tartunk hogy a tetőre ajánlatokat kérjek. visszont kérdések fellehet tenni egy ilyen oldalon . Föleg hogy normális árral találjak ácsot. Azért is tettem fel ezt a kérdést hkgy kapjak egy átlag árat.
2016. ápr. 2. 11:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet kérdezni, hogyne.

De ne csodálkozz a válaszon ha a kérdésből ilyen esetlenség süt.

De hogy válaszoljak is, nekem már csináltak tetőt 140E ft munkadíjért is. (2 ács 10000ft napidíjjal, 7 nap)

2016. ápr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kb. 20 éve épült cs.házunk tetőszigetelésének felujítását és átcserepezésén gondolkodunk. Már eddig 4 mester járt nálunk és annak ellenére, hogy van felújítási tervünk, a 4 ács kb. 5 ~ 6 árváltozatot mondott. Amivel alapjába véve nincs is baj, mert mindegyik esetben volt valami általuk felvetett flikk - flakk, ami valós volt, de volt közte ámítás is: "én már sok tetőt csináltam és higgye el kedves gazduram az úgy lesz jó" változattól a korrektebb indoklásig: " mi cseréplifttel dolgozunk, aminek bérleti díja emeli a költségeket" (azt nem kérdeztem: az ács szekercét is bérli?) stb.

Végül úgy döntöttünk készíttetünk egy olyan költségvetést, amiben az egyes műveletek norma szerinti mdíja órában és a szükséges anyagféleségek anyagmennyisége szerepel, de pl. óradíj vagy a gerenda, cserépléc, cserép konkrét ára nem lesz beírva, azt a mesterekkel történt egyeztetés után vagy a beszerzési források ajánlatai alapján írjuk írjuk be. (excell-be kapjuk a kiírást, így azonnal dobja az árakat és összesít is.)

De ez is egy vagylagos út. A komolyabb mestereknek van kapcsolata vagy a gyártókkal vagy a forgalmazókkal. Ez kedvezményeket jelent ár vonatkozásában. Kérdés: ebből mennyi ad át a megrendelőnek?

Az ár még függ a tető kialakításától is. Az oké, hogy sátortető, de menyire tagolt, hány kémény, tetőkibúvó, (ezek ugye bádogos szegőmunkában jelentenek esetleg + ktséget) kéménylétra, lesz-e tetőtérablak beépítés (tetősíkban vagy "kutyaól") vill.védelem ect. ect.....

Rengeteg összetevője van.

Azért hogy az eddigi előzeteseinkből adatokat is mondjak: megyeszékhelyen lévő nyeregtetős ttérbeépítéses ház ~ 160 mm tetőfelület (csak a munkadíjra mondtak konkrétumot) 2900 Ft/mm-től a 8500 Ft/mm + ÁFA mondtak árat. Eléggé széles sáv !


Ha olvassa hozzáértő, kérdezem: Vélemény az árról??

2016. ápr. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy az acsok, tetőfedők a tető mérete alapján kérnek pénzt. Az, hogy 130 négyzetméteres a ház, még nem mutatja meg, hogy hány négyzetméteres a tető, hiszen a hajlásszögektől, csúcsponttól függően elég széles a skála. Lehet 200 négyzetméter, de 300 négyzetméter is. Nekünk egyébként kb 4000 ezer Ft plusz áfáért dolgoztak. Aki írta a 10 ezer forintos napidíjat, ott gondolom nem volt sem áfa, sem e-napló stb, míg új építésnél ez megkerülhetetlen.
2016. ápr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!