Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek mennyi pénzből...

Szerintetek mennyi pénzből lehetne felhúzni egy olyan kis lakást ami 3m széles 7 m hosszú és 2 méter magas, anyaggal együtt?

Figyelt kérdés
Menyi tégla kéne hozzá menyi cement és kábé menyi pénzbe kerülne. én őszintén szólva egy mobilház nagyságu épületre gondoltam ami kb 30- 35 négyzetméter.

2015. nov. 2. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:

3*7=21 m2, kevés lesz, és a belmagasság minimum 2,50 m.

Építési engedély kell hozzá. Tervező megtervezi, szakkivitelező megépíti. Nem építheted magad. Árakat naponta kérdeznek, vissza tudsz olvasni.

2015. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kizárt hogy ilyenre engedélyt adjanak. De valószínűleg tervező se tervezné neked meg, egy település nem fogadná be. Nem minden (értsd elég kevés) múlik az ostoba építtetőn.
2015. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

már miért ne terveznék meg, és miért ne kapna rá engedélyt?

ma is épülnek ilyenek, esetleg papíron gazdasági épület lesz.

ha nem kell hozzá hitel, akkor senkit nem érdekel, hogy mi a hivatalos megnevezése.

millió ember él gazdasági épületben, ami valójában lakóház.

csak gondolom 20-30 éve volt valami oka, hogy így került rá a tulajdoni lapra.


az egész procedúra több millió ft lenne, és az első gondolatom a mobilház volt, még mielőtt olvastam volna a kiegészítésedet.

miért nem jó egy mobilház? használtat kb 700 ezertől lehet kapni, és olyan jól néznek ki, én odáig vagyok értük.

de ami már "sokat tud", és gyönyörű is, az 2-3 millió, ennyiből nem lesz házad, az fix.


azt pedig - bár nem ismerem a kérdezőt - de hadd döntse el ő, hogy mekkorára van szüksége.

ha kicsi lesz, majd épít hozzá vagy vesz nagyobbat.

ha nézelődtök neten, rá lehet akadni ennél kisebb lakásokra is, sokszor a lakberendezési oldalak szinte szenzációként mutatnak be egy-egy ilyen kis lakást.

itthon is, de külföldön még jellemzőbbek az ilyen minigarzonok, ennél kisebb alapterületen is élnek emberek.

egyrészt nem tudjuk, állandó lakásnak kell-e, vagy csak hétvégi háznak, az illető tervez-e a közeljövőben családot, vagy kispénzű egyetemista, aki minimalizálná a költségeket.


kérdező, ha érdekel, megkeresem neked a mobilházas honlapot, ami nekem nagyon bejött.


addig is egy kis ízelítő a kis lakásokból: 6 nm, 9 nm, 13 nm.

[link]


nem semmi cikk.

2015. nov. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!