Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » CSOK, hitel? Ha van kb.5...

CSOK, hitel? Ha van kb.5 millió önerőm, s szeretnék egy házat építeni igénybe venni rá a CSOK-ot 3 gyermekem után, akkor mikor kapom meg a kedvezményes 10 milliós hitelt, illetve a CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Hány százalékban kell állni a háznak? úgy is kérdezhetném hogy elég 5 millió önerő? mert azt olvastam 40 százalék készültség kell. az pedig egy 24 milliós háznál 11 milla.

2016. ápr. 14. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Eleve kell egy telek. Ha az már megvan, akkor van valamennyi esélyed rá, hogy működhet a terved. De nagyon ki lesz centizve, így én nem vágnék bele. Egy építkezésen ezer meg egy előre nem látható költség van. Emellett az sem mindegy, hogy hova akarsz épülni. Faluban, kis településen egyáltalán nem biztos, hogy 10 milliót meghiteleznek egy házra, hiába felelsz meg a többi kritériumnak.
2016. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
16%
Gazdagitsd csak Viktort, gazdagítsd!
2016. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%
Jah és ha nem generálkivitelezővel építtetsz, hanem te magad szerződsz le mindenkivel egyesével, akkor az áfát is csak a végén tudod visszaigényelni, így azt is előre meg kell saját magadnak hitelezned, ezzel is számolj.
2016. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A telkunk már megvan. Nem Viktort akarom gazdagítani hanem a családomnak egy tágas kényelmes otthont adni ami talán most nem reménytelen.
2016. ápr. 14. 23:34
 6/17 anonim ***** válasza:
Konzultálj bankkal. Ott tudnak részletes információt adni. Mindenhol mások a szabályok. Valóban van olyan bank, ami nem folyósít addig, amíg tető alá nem kerül az épület. Emellett a hitelhez hitelképesnek kell lenni. Számít, hogy van-e már hiteletek, mióta dolgozol és még ezer meg egy dolog fontos lehet. Az építkezés menetének is nézz utána, mert ott is érhet meglepetés, pl hogy mennyi időbe telik, mire megterveznek egy házat, mikorra tudják vállalni a szakemberek a munkát. Mi éri meg jobban a generálkivitelező vagy ha te fogadsz fel minden munkára külön szakembert, és pluszba műszaki ellenőrt is (nah én az ő árukon dobtam majdnem egy hátast múltkor).
2016. ápr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Húh, igen, szamolgatunk. Voltunk már bankba ott megállapították hogy hitelképesek vagyunk. Megvan a telek régóta. Jönnének a házunkat megvenni, abból lenne 5 millió, amit önerőbe tudnánk fordítani. Erre tegnap olvasom hogy kb. 40% keszultseg kell mire a hitelt elkezdik folyósítani szakaszosan. Akkor ez egy 23-24 milliónál bizony nem csak 5 millió. Itt szomorodtunk el. Ezért informalodunk több helyen.
2016. ápr. 15. 07:06
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Írnak sok mindent, és bármit írunk mi itt, az sem fog rajtad semmit segíteni. Ugyanis napról-napra változtatnak a bankok is. Emellett van olyan helyzet, amikor akár 70%-os készültséget is elvárnak (pl.: falusi ingatlan), de van ahol elég 20% is. Annyira sok tényezőtől függ ez az egész történet, hogy nehéz biztosat mondani. Mondjuk én nem vágnék bele 5 millió forinttal egy építkezésbe. Hol fogtok lakni egyébként az építkezés alatt? Van már tervetek, árajánlatotok, tételes költségvetésetek a házra?
2016. ápr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Mi tavaly kezdtük az építkezést.Csak a 10 milliós támogatást kértük hitel nélkül.26 millió a költségvetés,így 65%-os készültségnél most fogjuk megkapni az első részletet.

Te esetedben tudni kellene hogy mennyi lesz a ház bekerülési költsége.Ha teszem azt 25 millió és megkapod a 10+10-et akkor elég az 5 milla önerő.Ennek felhasználása(beépítése után kezdi a bank a hitelt és a támogatást folyósítani).Ha nem férsz bele a 25 milliós költségvetésbe akkor több önerö ke.Remélem segítettem.

Ja a mi házink 105 négyzetmèter és 26 millió a bekerülési költség

2016. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Az előttem írónak igaza van abban hogy annyira egyedi minden eset hogy biztosat senki nem tud neked mondani. Az igazság az hogy csak akkor tudsz biztosat, ha már kezedben van tervrajz, költségvetés stb. Akkor már talán tudnak a bankban is konkrétumokat mondani.
2016. ápr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!