Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2 gyerekes családnak mekkora...

2 gyerekes családnak mekkora az ideális házméret?

Figyelt kérdés
Amiben minden benne van, nem túl kicsi, de nem is túl nagy.
2016. ápr. 16. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez erősen ember- és beosztásfüggő... Az én házam kb. 80-90 nm, kétszintes, a lenti rész szinte egyterű, két embernek egy kicsit kicsi, ha engem kérdezel, a párom szerint pont jó... Ha lenne gyermekünk, fel kéne adni a kis nappalit s átalakítani, de 2 gyerekszoba akkor sem férne bele, pedig nekem egy félszoba is fontos lenne, tárolóhelyiségnek és vendégszobának. De vannak sokkal jobb beosztású házak, s persze sokaknak nem kell saját szoba. Nekem evidens, hogy szükségem van egy nagy szobára, s a páromnak is. Van, akinek elég egy csöpp fürdőszoba, másoknak 2 nagyobb az alap. Nekem a konyha 20 négyzetméternél kezdődik s jó, ha van egy méretes kamra...

Ha lenne elég pénzem, számomra úgy 150-200 nm lenne megfelelő 2 gyereknél, s ahogy már írtam, rengeteget számít a beosztás.

De van, aki 45 nm-en elnevelget hármat.

2016. ápr. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 70 négyzetméter nagyon elég lenne, most 60 négyzetméteresben lakunk, de a gyerekek egy szobában vannak, ha nagyobbak lesznek jó lenne külön szoba nekik, de minden más nagyon jól elfér, szuper a beosztása.
2016. ápr. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában min. 25-30 m2 kell egy főnek. Ennék kisebb már problémás. Nagyobb lehet bármikor, ha fenn tudjátok tartani.
2016. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 szoba + nappali meg a többi az 100-120 m2 között van.
2016. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Mi 82 nm-est építünk most (ennyi kell a CSOK miatt), de én sokkalom. Öten nőttünk fel ekkora területen, bőven elég volt. Ha rajtuk múlt volna, kb 70 nm-est építünk. De fura, mert manapság kicsit mások az igények, és kb a ház fogalma 100 nm-nél kezdődik, pedig régen abszolút nem voltak ekkorák. Minél kevesebbet kell takarítani, annál jobb :D. Legalábbis nekem. Szóval tényleg igénye válogatja.
2016. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
(Meg pénztárcája, főleg...)
2016. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!