Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány m2 területű lakás/ház...

Hány m2 területű lakás/ház ideális egy négytagú családnak?

Figyelt kérdés
2 felnőttnek, 2 kisgyereknek. Rezsi figyelembevételével. Ti mit tartotok ideálisnak? És ti mekkora területű lakásban vagy házban éltek? Hány gyerek van?
2012. okt. 1. 10:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

mi 2 gyerekkel most olyan 56 nm-en lakunk, jövőre szeretnénk olyan 100-120-asba költözni mert szeretnénk majd még egy babaát.


Szerintem 2 gyerekhez olyan 90nm. körül már kényelmes :)

én a körül keresnék...

persze mindenkinek már az igénye, uh nektek kell tudni :)

2012. okt. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

100 nm-en élünk 4-en, 2 gyerek, 2 felnőtt.

Én ennél kisebbe nem nagyon vállaltam volna 2 gyereket. Így mindenkinek van saját kis szobája, van nappali, ahol közösen le tudunk ülni. Számomra ezek mind fontos szempontok voltak a választásnál.

Rezsi tekintetében a víz, villany, gáz számlánk összesen havi 45-50 ezer ft minden évszakban. Ennyi közüzemi díj kifizetése számunkra nem jelent gondot, ezért mertünk ekkora lakást venni.


Szerintem ez lenne az ideális mindenkinek, mármint hogy mindenkinek legyen egy kis kuckója ahova elbújhat, csak tudom sajnos hogy sokan ezt nem egedhetik meg maguknak, ami szomorú!!!!

2012. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2 szülő, egy 4 éves lány és egy 2,5 éves fiú:

64 nm a lakásunk, panel. A szobaleosztás jelenleg: a gyerekeké a legnagyobb szoba, nekünk van egy félszobánk ami most ugye háló, van egy félszoba ami dolgozó és van egy közösségi tér/étkező. Ha külön szobát akarnak majd ,akkor miénk lesz a férjemmel a nagyszoba, ők meg a két félszobát birtokba vehetik.

A lehetőségekhez képest nagyjából ideálisnak gondolom (értsd: a lehető legjobbat sikerült szerintem kihozni a lakás adottságaiból), lesz privát szférájuk, lehet barátokat/párt hívni stb, de van lehetőség a családdal is bandázni igény szerint.

Nyilván jobb lenne egy szép kertesház, dehát nekünk az már sose lesz hacsak nem nyerünk a lottón ;)

Sajna a rezsink nagy, a közös költség és a víz/fűtés alapdíj borzasztó és még csak nem is rajtunk múlik ugyebár :S De ezen nem tudunk változtatni.

2012. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
2 gyerek, 70nm. Elégnek elég, csak lakás. Házat szeretnék:D
2012. okt. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Sztem igazából nem a m2 számít, hanem a szobák száma. Két kicsi gyerekünk van(4 éves és 4 hónapos). "Sajnos" csak 2 szoba és nappali van, jobb lenne a 3 szoba-nappali, még akkor is, ha a szobák kisebbek lennének. Mindkét szoba állati nagy, de nem lehet a falakat átrakni. Így a két gyerek egy szobában fog felnőni, még jó, hogy egyneműek.

Egyébként meg nem katasztrófa, mások is felnőttek így :)

A fürdőben kád és zuhanykabin is van, ez jó, és a WC külön van. Van egy viszonylag nagy konyha és egy elég kicsi étkező.

Szóval az elrendezés fontosabb, mint a méret.

2012. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
60-80 m2,jó elosztással. 3 kisebb szoba és egy amerikai konyhás nappali,fürdő,tároló
2012. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
Hát mi 520nm-en lakunk hárman. De szerintem egy ideális lakáshoz minimum kell 100-200 nm.
2012. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igen, az elrendezés is rengeteget számít!

Az én gyerekeim 1 és 3 évesek. a kicsi még a 43 m2-es, másfeles lakásba született. Aztán elköltöztünk egy 60 m2-es 1+2-es panelbe, ez már felüdülés volt. Viszont a közös költség, távhő díja sok, nem beszélve a panelzajokról, nálunk legalábbis. Így most egy 80 m2-es, amerikai konyha, nappali+ 2 félszobás házba költözünk. Gáz-és padlófűtéses. Remélem a rezsi a +20 m2 ellenére nem lesz több.

Amúgy legalább 3 szobát (beleértve a nappalit) , ill. min. 55-60 m2-től találom én is elfogadhatónak a területet.

2012. okt. 1. 11:11
 9/19 A kérdező kommentje:
520??? Én 200 m2-en nőttem fel, de egy hodály volt az a ház..Nem is nagyn látni ilyen óriási házat, mint amiben ti laktok. Feltételezem, hogy sok a ki nem használt helyiség.
2012. okt. 1. 11:13
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


100-120 nm szerintem ideális egy 4 tagú családnak,én ekkorában nőttem fel, mindenkinek volt külön kuckója!


A férjemmel és a lányunkkal egy 200 nm-es családi házban lakunk, mindenki hüledezik, hogy milyen nagy. Amúgy ha majd lesz még egy babánk (akár 3 gyereket is bevállalnánk), nem fog olyan nagynak tűnni. Nekünk minden tér ki van használva, csak az egyik gyerekszoba nem (mivel még nincs lakója). De a többi igen, úgy építettük, hogy nekünk jó legyen!

Az 520 nm, nekem nagyon nagynak tűnik, az egy palota lehet!

2012. okt. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!