Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek újépítésű ablakot...

Szerintetek újépítésű ablakot beverhet a szél?

Figyelt kérdés
Panellakásban lakunk es kb.6 éve szereltettünk be újépítésű ablakokat. Láttam a beszerelést és láttam ablak nélkül a lakást. Azóta állandó parám, hogy kieshet az ablak a helyéről, ha nem jól szerelték be, vagy leszakadhat a redőny a nagy szèlben. Szerintetek erre mennyi esély van? Olyan ijesztő, ahogy az erős szél lökdösi az ablakot és csapkodja a redőnyt.

2016. ápr. 17. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

6 éve ott van az ablak, és még nem tört be.

Pedig azóta elég nagy viharok voltak.

DE tisztázzunk valamit, ami 6 éve a helyén van, az nem új. És ha eddig nem történt semmi, most mitől félsz?

Ha magát az ablakszárnyat nem csapkodja, tehát csukva van, akkor az üveg ellenáll a szélnek. Ha nem így lenne, minden szél után minden ablak be lenne törve.

Ha nyitva van az ablak, és a huzat bevágja, akkor egy tegnap beszerelt ablakból is kitörik az üveg, de ha csukva van, akkor egy 20 éves ablak sem törik be.

2016. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"az erős szél lökdösi az ablakot"


Ezt nem tudom igazán értelmezni. A bezárt ablak mozog a szélben? Mert ha igen, az nem jó.


Egyébként meg ragadd meg a bezárt ablak kilincsét, és rángasd meg jó erősen. A szél ennél csak sokkal gyengébb hatást képes az ablakra gyakorolni, szóval ha ettől nem esik ki a helyéről, akkor a széltől sem fog.

2016. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

4

Több értelem volt mint a tiednek ami még kevésbé válasz a kérdésre.

Hátha leeseik a kérdezőnek, hogy ilyentől félni bugyutaság.

De ha nem akkor is jót röhögtem rajta.

Persze szomorú, hogy ő is szavazhat.

2016. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szánalmas vagy.

én konkrét választ adtam a kérdésére.

amint látod, a baromságodat törölték. hát ennyi értelme volt.

de nagyon intelligens dolog másokat fikázni, gratulálok hozzá, legyél büszke magadra!

2016. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyes kérdező, az új alatt csak újépítésűre gondoltam. :) A válaszod valamelyest megnyugtatott, de örülnék valamilyen szakmabéli megerősítésétől, aki azt mondaná, hogy ez azért hülyeség, mert pl.így és így van beépítve tehát nem eshet ki, stb.

Kettes kérdező, köszönöm a Te válaszod is, a szél lökdösi az ablakot úgy értem, hogy hallom ahogy az erős szél "nekimegy", de ezt nem tudom jobban megfogalmazni. És nem mozog az ablak, de azért van hangja. Kipróbálom ezt a kilincsrázást, amit javasoltál. :-)

Az utóbbi két kommentre csak annyit tudok reagálni, hogy azért mertem feltenni a kérdést, mert úgy gondoltam ezt az oldalt azért is hozták létre, hogy az ember a bugyuta kérdéseit is feltegye, amilyen esetleg másoknak is van, de merik egymásnak feltenni, mert bugyuta... tudom, hogy az, de mint mondtam ez csak egy félelem és bíztam az ezt megerősítő válaszban. De lehet, hogy valakik csak azèrt regisztráltak ezen az oldalon, hogy lealázzanak másokat. Ez esetben inkább nem kérdezek.

2016. ápr. 19. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!