Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit lehet tenni, hogy a...

Mit lehet tenni, hogy a piros, vörös cserép ne koszolódjon, mohásodjon el?

Figyelt kérdés
Építkezés előtt állunk és el kellene döntenünk, hogy milyen színű legyen a ház cserepe. Azt hallottam, hogy a piros, vörös vagy tégla színű cserép nem annyira praktikus, mert egy idő után elkoszolódik és nagyon meglátszik rajta. Pedig gyönyörű, nagy költségvetésű házaknál látom, hogy piros cserepet választottak. Erre nem gondoltak vagy nem foglalkoznak vele? Valószínűleg fehérek lesznek a nyílászárók, világos bézs színű fallal. A fekete cserép túl komornak tűnik. Kinek milyen tapasztalata van a cseréppel kapcsolatban? Milyen szín kombinációt ajánlotok?

2016. ápr. 21. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk talán tondach van fent kb 5 éve, nem koszolódik. Nyilván fekvés, időjárás és a környék függvénye. De szerintem ha koszolódik akkor is pár évente át lehet menni rajta nagynyomású mosóval, esetleg gőzborotvával. De tuti vannak erre szakosodott vállalkozások is
2016. ápr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

A piros pár év után mohás, koszos ami messziről is jól látható. Ezért nem vettem.

Nálam antracit/grafit színű a cserép, ezen nem látszik a lerakodás. A ház festése kétféle szürkéből van az egyik nagyon világos, a másik is csak kicsivel sötétebb. Szebb mint a piros tetősök. (szerintem)

2016. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
A beton cserép koszolódik és mohásodik. A sima felületű zománcozott cserepek sokkal tovább bírják.
2016. ápr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mitől függhet, de nálam pl a sima Mediterrán hódfarkú cserép abszolút nem mutat ilyen hajlandóságot. Valamennyit talán veszített a színéből, de nem koszolódik és főleg nem mohásodik.
2016. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, most így belegondolva, valószínűleg városban, vagy nagy forgalmú utak mellett koszolódik gyorsabban.
2016. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A beton cserép érdes felületén jól megtud tapadni a korom a kosz a por és ebbe belekapaszkodik a moha ezért koszosabb és mohásabb mint a sima felületű zománcozott cserép, és ezért veszíti el a színét is. Kérdező! zománcozott piros cserepet rakassatok fel a házra, az sokáig szép marad és ha elkoszolódik akkor is könnyebben tisztítható mint a betoncserép.
2016. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kunu lenke ***** válasza:
Szia.A kerámia cserepek a Tondach van Terrakotta illetve engobozott,ezek az agyag cserepek nagy szilárdságú színezéssel készülnek.A felületét karistolhatod és a színezett felületen nem tapad meg a kosz,nem fakul!Ja és több színben is van,pl rézbarna is ami szép!
2016. ápr. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!