Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázsbeálló oszlopai betontus...

TheCruve kérdése:

Garázsbeálló oszlopai betontuskóra?

Figyelt kérdés

Garázsbeállót szeretnék építeni.

Betontuskóra szeretném tenni a 6 oszlopot.

Kérdésem:

Milyen betontuskót csináljak?

Elég ha csinálok neki egy 20x20x15cm-es keretet és kiöntöm,mert 80mm-es dűbellel lesz rögzítve a kengyel, vagy a fagy miatt kell neki alap is?

Ha kell, akkor milyen mélyen?



2016. máj. 23. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen és mekkora tetőt akarsz? Milyenek a talajviszonyok?

Ez szinte biztos hogy kevés lesz.


Én ha magamnak csinálnám, akkor kb 80cm mélyről indulnék, csinálnék egy 50x50es talpat, mondjuk 15 cm vastagon, majd utána zsaluznám felfelé kb 20x20 keresztmetszetben. De előtte egyeztetnék az áccsal, hogy milyen gerenda, milyen rögzítés lenne célszerű stb. Én inkább a betonba tennék valami talpat amire rá lehet hegeszteni egy megfelelő kialakítású talpat az oszlopnak

2016. máj. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
5,5m x 3m lesz a tető, és félnyereg. Talajviszony nem a legjobb, de azt megoldanám.
2016. máj. 23. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:

80 cm mélység mindenképpen kell a fagy miatt.

A 20*20-as keresztmetszet jó lehet, ha nem túl nehéz a tető, de nem tennék bele dűbelt, mert szétrepeszteheti (legalább is a fém dübel). Inkább kiöntéskor kell beletenni oszloptartó kengyelt.

2016. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Leírom én hogyan csináltam a lábon álló autóbeállómat: Oszlopok helyét kijelöltük. Benzinmotoros földfúróval lefúrtunk kb 80-85 cm mélyre, így megkaptuk a kör alakú furatokat. A furatok fölé ráhelyeztük, és madzaggal kiszinteztük a 25x25x23 beton pillérzsaluzó elemeket. Az egészet egybe kiöntöttük betonnal, négy szál betonvasat végig ledugva benne (az alap és a föld feletti rész így lesz biztonságosan egyberögzítve) és végül az oszloptartó elemeket is ledugtuk, olyan tartóelemet vettem, ami betonba dugható, tehát nem volt szükség dübelre. Míg friss volt a beton, azokat is egymáshoz képest kimadzagoltuk, hogy szépen fussanak a később beleillesztendő lábak.
2016. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam ahogy 4-es.

Kengyelből is a bebetonozható a problémamentes.

2016. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!