Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Könnyűszerkezetes, vagy...

Könnyűszerkezetes, vagy készház? Melyik a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés

Építkezés előtt állunk, és nem tudunk dönteni, hogy melyik legyen. Férjem szerint a könnyűszerkezetes nem elég masszív, jobb lenne az előre gyártott elemes készház. Szerintem annyira nem vészes a szerkezet rugalmassága, viszont a hőtartó képességre, tartósságra, ár-érték arányra, hibalehetőségekre kíváncsi lennék. Mire figyeljünk oda? Mik lehetnek a buktatók? Melyik típust ajánlanátok inkább?

(Tégla, rönk-, és gerendaház kizárva, ezeket semmiképp nem szeretnénk.)

Köszi előre is!



2016. jún. 3. 07:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő könnyűszerkezetes, hőtároló kèpessègük nincs, hőszigetelèsük jó. Stabilitás szempontból is egyformák. Hőtároló kèpessège a vályognak, mèszhomok tèglának jó.
2016. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Amre figyel az a garancia ès a megbìzható cèg. Ennek kell a legjobban utánanèzni; referenciamunkát kèrni. Nem feltètlen az olcsóbb lesz az olcsó.
2016. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A Wolfhaus-ra gondoltunk, vagy a Taksony H-Bek-re. Hát.. ezek nem olcsóak. De inkább a design-ból engedünk, mint a minőségből. Viszont még soha nem laktam könnyűszerkezetesben, csak téglában, ezért nincs tapasztalat. Vagy esetleg egy tetőtér nagyjából megfelel egy könnyűszerkezetes épület adottságainak? Azt ismerem nagyjából.

Köszi az eddigi infókat!!!

2016. jún. 6. 07:52
 4/19 anonim ***** válasza:
Szüleimnek könnyűszerkezetes lett a legutolsó házuk és a kivitelezővel voltak gondok, így ez-az akad a házzal is de ennek ellenére is nagyon jónak tartjuk, mi is ilyet fogunk építeni, csak inkább egy jobb és hát drágább kivitelezővel. A fűtésköltségek, a későbbi átalakításnál a rugalmasság, az alapterület megtakarítás a vékonyabb falak miatt. Oké, hogy nyáron hamarabb felmelegszik, de pont mivel a falak nem melegednek át, esti hajnali szellőztetéssel teljesen jó, mert éjjel csak jön be a hűvös, nem nyomja magából a fal is meleget. Nem azt mondom a legforróbb napokban mikor délután hazaérnek, akkor megy a klíma egy darabig, de manapság a téglában is megy ugyanúgy. Vagy az időjárás annyival melegebb tényleg, vagy manapság az emberek már sokkal könnyebben kidöglenek egy kis melegtől. Amúgy a mi panelünkhöz képest (ami pedig nem is zárószinti és a déli nap pont nem éri) anyámék könnyűszerkezetes házában semmi a meleg. Náluk mondjuk előfordul 28 fok, de a klíma nagyon gyorsan visszahűti, nálunk meg 31 fokok vannak és éjszaka se lehet kihűteni, szóval mikor engem azzal riogatnak, hogy majd meleg lesz a "papírházam" akkor úgy vagyok vele, hogy hagyjuk már, az a meleg, amiben most lakok...
2016. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Mi is hőszigetelt téglában lakunk egyelőre (25cm hővisszaverő szigetelés kívül egy viszonylag új házon), délnyugati fekvéssel igen sokat kell "játszanom" a rolókkal, de nyáron így is sokszor 30 fok fölött van a szobában a hőmérséklet. A tetőtéri részben 32... Kicsit megnyugtattál, hogy a könnyűszerkezetes nem rosszabb ennél! :-) Egyre bizakodóbb vagyok. Egyre jobban hajlok a készház felé (Wolfhaus), de egy kissé drága, lehet, hogy az nem fér bele, csak egy faszerkezetes gyorsház. De a leírádod alapján az sem rossz. Köszi!

2016. jún. 8. 08:00
 6/19 anonim ***** válasza:

Az anico készházak is nagypaneles technikával épít, nekem ők is szimpatikusak. Alapjában véve mi is a wolf haust nézegetjük, de sokkal drágább, és a honlapjukon lévő falrétegrend leírás alapján nem tudom annyira megéri-e vagy sem, utána kell érdeklődni mi micsod a pontosan, mert pl. nekem kicsit csalódás volt, hogy én a honlapjuk alapján - mikor eleinte elkezdtem a témával foglalkozni - valamiért úgy értelmeztem, hogy ők internorm nyílászárókkal dolgoznak (most már nincs is fent az internorm az oldalukon, vagy csak már nehezen megtalálható), aztán a képek között, mikor építenek akkor meg "gealan" feliratú fólia van az ablakokon. Aztán a falrétegrendeknél is kb. ugyanaz meg ugyanolyan vastagságban mint másoknál, pl. írják, hogy akárhova akármit rakhatsz a falra, mert ők gipszrostot, nem sima gipszkartont használnak, de hát más is használ olyat, vagy lehet kérni.


Nyilván, ha konkretizálódik az építkezés dolog, akkor azért megérdeklődünk mindent tőlük is, de így a fene tudja, annyival drágább, hogy mondjuk ha mással építtetek, akkor a különbözetet elkölthetem napelemre, vagy mennyezet hűtés-fűtésre, vagy akár egy komplett plusz szobára...


Nagypaneles még az alfa készház, meg a déner házak is, de azoknak a honlapját nem igazán frissítik, szóval nem tudom. Lehet csak nem érnek rá, de engem ez 2016-ban valamiért zavar. Az alfa azért tetszett meg, mert elvileg a kivonult bien zenkernél szerzett tapasztalatok alapján akarták folytatni és az osztrák vario haus gyárt nekik. De január közepe óta az oldalukon a házaknál az van, hogy "árfrissítés". Mondjuk előtte nem voltak annyira veszélyesek az árak. A déner árlistája meg 2012-es, meg érdekes egy honlapjuk van, de nagyon hosszan részletezeik, hogy miből és hogy építenek. Lehet érdemes telefonon őket is megkérdezni, meg ki tudni, hogy van-e egyáltalán építkezésük most és hány és meg lehet-e nézni, mert itt a környékünkön is van olyan könnyű szerkezetes cég, ami folyamatosan épít, de rengeteget, a honlapjukkal meg alig foglalkoznak.

2016. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyébként igen, ahogy az első írta, eddig egyetlen olyan házban jártam, ami nyáron jó hűvös klíma és besötétítés nélkül. Ez nagyanyám régi vályogháza, amin eleve pici ablakok vannak, de a tornác miatt nyáron sem éri őket közvetlen napfény.


Építésnél ma már érdemes a tetőkinyúlást úgy terveztetni, hogy télen szépen alá süssön a nap, de mikor nyáron magasabban jár, akkor az eresz leárnyékolja. Plusz a zöld árnyékolást is érdemes megfontolni pl. pergolán vagy ilyesmin. A szüleim pergolát csináltattak a déli napnak leginkább kitett részek elé és befuttatták vadszőlővel. Ennek télre lehullik a levele így a téli napot nem fogja fel, viszont a nyárit igen, és érezhető a különbség hőfokban.

2016. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A pergola nagyon jó ötlet! Köszi!!!!
2016. jún. 9. 08:07
 9/19 anonim válasza:
A Wolf házaknál nem csak gipszrostot használnak, hanem az alatt egy masszív farostból készült lap is van, de vannak más, még több rétegből álló rétegrendek is. A lényeg, hogy kellően összetett ahhoz, hogy minden szempontból megfeleljen.
2016. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! A Wolfnál maradunk. Nem olcsó, de megbízhatónak tűnk.
2016. okt. 15. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!