Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyiből lehet felépíteni...

Mennyiből lehet felépíteni egy 100Nm -es házat és egy 50Nm-es garázst kulcsrakészen?

Figyelt kérdés
Mennyi lehet csak az anyagköltség?A kőműves, festő, hőszigetelő, burkoló és parkettás munkákat el tudnám végezni.A többire mennyi lenne a munkabér.Tudom hogy ezt így nem lehet kiszámolni de érdekelnének saját tapasztalatok ! :D

2016. jún. 5. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Van már fent kismillió ilyen kérdés és rá a válasz.

Ennyi adatból 250ezer/m2+áfa.

Plusz

-telek

-közművek

-kerítés

-kert, térburkolatok

-tervezés

-műszaki ellenőr

Ha van terv a kivitelező tud pontosat mondani.

(e-napló, FMV ezért magad nem, vagy csak nehezen tudod megoldani)

2016. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Van kőműves végzettséged és regisztrálva vagy? Mert csak akkor végezhetsz kőműves munkát. Anélkül nem csinalhatod te meg, mert nem tudod e-naplózni. Vannak szerszámaid, gépeid is ezekhez a munkákhoz egyébként?

250 ezer Ft/nm plusz áfa árral számolhatsz nyugodtan. Keress egy tervezőt, aztán ő elmondja, hogyan működnek ezek a.dolgok. Kell majd terv, e-napló, fmv ha úgy van akkor műszaki ellenőr vagy kivitelező attól függően, hogy milyen módszerrel épültök. De az ár ezer dologtól függ. Az ablakok kijöhetnek ekkora háznál redőnnyel együtt alig több mint fél millióból, de jó minőségű faablakokkal, alumínium redőnyökkel már inkább két millió körül lesz. És még ezer tétel van, ami függ sok mindentől. De ha ennyire értesz mindenhez, hogy szerinted meg tudod csinálni, akkor építőiparban kell, hogy dolgozz és akkor nem itt kérdezősködnél. Ha meg nem dolgozol az építőiparban, akkor kőműves munkát nem végezhetsz és a többit sem lesz egyszerű megcsinálnod szerszámok, tudás nélkül.

2016. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
55%
Szia! Most építkezek, igaz hogy ikerházat, de az én részem nettó 130 nm + 30 nm garázs. ennek a munkadíja szerkezetkész állapotig (földmunka, alapozás, falazás,ácsmunka, belső vakolás,ajtók beépítése, külső hőszigetelés, doka rendszer bérleti díja, művezetés, e-napló vezetés is benne van) 4,3 millió Ft, az anyagköltség kb. 3,5 millió Ft. Ami még kell, az nagyon igénytől függ. A víz-gáz fűtés kb. 1,5 millió anyagköltség+ 800e munkadíj, villanyra még nem kaptam árajánlatot kb. 1 milliót szánok rá, a burkolásra pedig 2 milliót anyag+munkadíjra. Minden kivitelező leinformált, ajánlott cég. Kb. 15 árajánlatot kértem, kétszeres árkülönbségek vannak csak munkadíjban. Szerintem 150 eFt / nm árból ki lehet hozni. Ere még jön a kerítés, udvar rendbetétele, ami megint 1-2 millió. Legyen félretéve még 10%, sose lehet tudni. Ezek debreceni árak.
2016. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

ez 150m2 kb 30 millió forint. Szerkezet kész állapotban kb 8 millió forintból simán megál.

Sporólj úgy hogy 44-es téglából építed és nem kell hőszigetelés

e naplózni kell mindent viszont ha megegyezel valakivel aki jófej és megsajnál és sok munkája van akkor felhúzza szerkezet készre a házat majd utána te nekiállsz vakolni, burkolni, villanyt szerelni stb....

Így 12-13 millióból is kijöhetsz

2016. jún. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jóindulatú hozzászólók válaszát!
2016. jún. 5. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Bocs!

Ki volt a rosszindulatú?

2016. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én voltam, mert le mertem írni, hogyha építőiparban dolgozik, akkor nem kérdez ilyet, ha meg nem ott, akkor a munka egy részét (pl kőműves) nem csinalhatja ő. Ráadásul nem egy alacsony árat mondtam, így duplán a rosszindulat beszél belőlem.

2-es voltam

2016. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja! Értem!

Én ugyanannyit mondtam.

Akkor én is rosszindulatú vagyok!

De melyik a jobb bemondás:

1. Megvan az 120ezer/m2-ből de a végére kiderül, hogy mégsem.

2. 250ezerbe kerül és tényleg annyiból jön ki (persze közben nem szorul senki jóindulatára, meg nem '80-as évek színvonalú házat épít)


ui.:

"Tudom hogy ezt így nem lehet kiszámolni de érdekelnének saját tapasztalatok"

A 250 ezer saját tapasztalat (sok-sok költségvetés, árkalkuláció és építész - statikai terv elkészítése és megvalósítása alapján (nem csak mint kivitelező)).

2016. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

250 ezer nagyon soknak tűnik én a 300 m2 házra 60 millió forintos ajánlatot kaptam kulcsa részre és az egyik legdrágább kivitelező cég mondta ez 200e/m2....

Nagyon sokat sporolhatsz már ott ha csak az anyagot magad szerzed be mert telepek között is akár anyagokon 100-150 FT külömbség van. Nálunk egyik telepen a betonacél (8as 6m) szálja 550 másikon 380! utóbbin ha többet veszel még kedvezményt is ad ill ingyenesen kihozza 10km belül!!!

2016. jún. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%

Ja igen az a legrosszabb mikor kiegyezel valakivel mondjuk 180/m2 áron belekezed a végén fogy a pénz és megy az anyázás!


keres egy felelős müszaki vezetőt majd keres külön kőmüvest, villanyszerelőt, víz gáz fűtészerelőt, burkolót, festőt. Így jobban tudsz alkudni is és mindenki csak azt csinálja amihez ért.

A legtöbb kőmüves bevállalja a burkolást, a festés, a víz és fűtésszerelést, Ha tud szerezni papirt akkor a villanyt is. a gázt nem meri bevállalni senki mert az tényleg komoly tudást igényel.

Láttam már kőmüves álltal szerelt villanyt 200 ft /m2 áron számolt házban. A kábel össze volt kötve sodrással, érhüvely sehol nem volt a kismegszakitók a villanyoránál voltak csak nem volt külön téve a ház bizonyos része mindehol 1.5 vezeték ment!!!!

2016. jún. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!