Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a különbség az egylakásos...

Mi a különbség az egylakásos lakóépület és a lakás között?

Figyelt kérdés

Kérdésem az 5 millió Ft-os áfa visszaigénylessel kapcsolatos. Egylakásos lakóépület esetén 300 nm, a lakásnál pedig 150 nm a megengedett legynagyobb hasznos alapterület.


Magyarán 150 nm-nél nagyobb, de 300 nm-nél kisebb családi ház építése esetén igényelhető a visszaigénylés?



2016. jún. 7. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
ezek maximum értékek és nincs minimum. Tehát lehet az a családiház pl 60m2, 90m2,160m2 stb egészen 300m2-ig
2016. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

egylakásos lakóépület - ház

lakás - társasház egy lakása

a háznak nem kell nagyobbnak lennie 150 nm-nél, csak az van kikötve, hogy nem lehet nagyobb, mint 300 nm

2016. jún. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a hasznos válaszokat. Akkor sincs gond ugye, ha 2 generációsra épül az ingatlan?
2016. jún. 7. 10:34
 4/10 xswerdy ***** válasza:

Ezt úgy érted, hogy két külön bejáratú lakás lesz, de nem lesz társasházzá alakítva? Alapból vonatkozik rá az 5% ÁFA. Csak a CSOK törvényben van kikötve, hogy a lakásnak önálló társasházi albetétnek kell lennie.


Ugyanakkor hogy ezt most háznak tekintik-e, vagy két lakásnak, az jó kérdés. Szerintem ilyenkor 2 lakásnak számít. De a különbség csak akkor játszik, ha pl. az egyik lakás 200, a másik 50 nm. Ez esetben a nagyobbikra nem jár a kedvezményes ÁFA.

2016. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Magán a házon egy bejárat lenne. Elképzelésünk szerint a bejárati ajtó után lenne egy folyosó és jobbra balra nyílnának a lakrészek. A nagyszülőmnek tulajdonképpen lenne egy szobája, konyhája és külön fürdőszobája. A mi lakrészünkben pedig szintén a családi élethez szükséges életterek kapnának helyet.
2016. jún. 7. 12:48
 6/10 A kérdező kommentje:
A folyosó tulajdonképpen előszobaként funkcionálna.
2016. jún. 7. 12:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogy lesz bejegyezve?

Szerintem az a fontos.

Mindenképpen egy helyrajzi száma legyen, és ne legyen osztatlan közös se.

2016. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A feleségem és az én nevemen lesz.
2016. jún. 7. 13:32
 9/10 anonim válasza:
Egyszerűen egy db családiház(nak kell bejegyeztetni). Abba nem szólnak bele, hogy dupla, tripla komfortos-e (magyarul van benne 2-3 konyha, 2-3 fürdő, 2-3 wc, stb.) Kapisgálod?? :)
2016. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na erre voltam kíváncsi. :)
2016. jún. 8. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!