Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a véleményetek a Maktec...

Gergo15964 kérdése:

Mi a véleményetek a Maktec márkáról? Mennyire erős azaz napi 4-5 óra intenzív munkát kibír e otthoni munkákra? A makita vagy maktec között nagy a minőségi és tartóssági különbség?

Figyelt kérdés
maktec , makita

2016. febr. 29. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
"Intenzív munkára" Makitát javaslok, a Maktec inkább csak hobby célra van kitalálva.
2016. febr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Az is "makita", kb annyira, mint Bosch a "ződ bosch"
2016. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy Maktec csavarbehajtóm. Megvagyok vele elégedve, erős, strapabíró, megbízható. Esett már le tetőről is, használtuk szakadó esőben, kibírt mindent! Persze nyilvánvalóan azért olcsóbb, mert gyengébb minőségű mint a Makita! Ha a megélhetésed biztosítod vele akkor Makita!
2016. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Nekem jónéhány gépem van mind Makita, mind Maktec márkákból.

Nem vagyok professzionális szaki, aki napi 8 órában használja a gépeket, de nem is az "évente 3x előveszem hogy befúrjak egy tiplit" kategória, heti 2-3 napon használom a gépeket, de akkor intenzíven.

Makitából van ütvefúró, körfűrész, szúrófűrész, sarokcsiszoló, Maktecből szalagcsiszoló, excenter csiszoló, csavarbehajtó.


Meglepő módon egyáltalán nem úgy teljesítenek, ahogy az ember a márkanév alapján elvárná, sőt, összességében a Maktec gépeimmel sokkal elégedettebb vagyok, mint a Makitákkal.

A Makita ütvefúrómnak a tokmánya egy kalap >#&*-t se ér, folyton kilazul ütvefúráskor, az ütőmű harmatgyenge, plusz a tokmány úgy jár ide-oda, mint a kacsa segge, normális furatot készíteni gyakorlatilag lehetetlen. A kézi körfűrészemen a védőburkolaton lévő görgő leesett kb. ötödik használatkor. Szúrófűrésszel íveset vágni problémás, a lap kihajlik oldalra, és végül a sarokcsiszoló, amin a tengelyrögzítő gomb hajlamos a kiesésre.

Teljesítmény-ügyileg (az ütvefúrást leszámítva) mindegyik oké.


És akkor a Maktec:

a szalagcsiszoló egy igazi erőmű, a teljesítménye brutál, és a tartós, nagy megterhelést is bírja gond nélkül, két szoba fapadlóját csiszoltam simára vele, pedig nagyon nem erre van kitalálva, de ettől függetlenül nagyon jól bírta, a porelszívása tökéletes, a zsákon kívül máshova szinte nem is megy por. Egyetlen apró negatívuma, hogy a szalag megvezetése nem annyira precíz, de egyáltalán nem vészes.

excenter csiszoló: szintén nem tudok rá rosszat mondani, pedig ezt is nagyon sokat nyúzom, az árát nagyon-nagyon megérte.

csavarbehajtó: igazából nem csak sima csavarbehajtó, hanem egy ütvefúró-fúró-csavarozó gép, az áráért simán tud annyit, mint a kétszer-háromszor annyiba kerülő társai.

Nagy nyomaték(40valahány Nm), 2 sebességfokozat, 3 üzemmód, 2 db 18 V-os Li-Ion akku, mondjuk csak 1,5 Ah a kapacitása, ami nem sok, de kettő van ugye, amíg az egyik töltőn, addig a másikat nyúzod. És a lényeg, hogy csak 27 ezerbe fájt.



Persze a Maktec gépeken nincs annyi beállítási lehetőség és extra, pl. szalagcsiszoló csak 1 sebességű, excenter szintén, csavarbehajtón nincs öv-akasztó, se led-lámpa, de nekem nem is kellenek ezek az extra parasztvakítások.


A lényeg, hogy a saját tapasztalataimból kiindulva pusztán a márkanév a strapabírást és a teljesítményt nem befolyásolja a Makita javára, sőt, esetemben épp fordítva van - persze nem akarok általánosítani, így az egyetlen nyilvánvaló különbség, ami biztos, hogy a Makita gépeken van sok extra beállítási lehetőség, amit a Maktec gépekről lehagynak, de őszintén, egy csavarbehajtó esetében megéri 2-3szor annyit fizetni azért, hogy legyen rajta egy LED lámpa például? Szerintem nem, de ez persze a te igényeidtől függ.


Remélem tudtam segíteni.

2016. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyo szépen köszönöm mindenkinek kimondott képpen az utolsó kommentelőnek aki végre nagyon részletesen letudja írni miért jó egy gép és miért nem jó . Önnek kiváltképpen mégegyszer köszönöm.
2017. szept. 4. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!