Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezésnél mik lehetnek...

Építkezésnél mik lehetnek azok az "apró" költségek, amikre az átlag ember nem számít, de muszáj bekalkulálni?

Figyelt kérdés

Akinek van tapasztalata ebben, légyszi' írjon tippeket, hogy a telek megvétele, és a ház építése mellett milyen kisebb-nagyobb költségek várhatóak. Nem kifejezetten az összegre gondolok (bár az is jó jön), hanem ötletekre. Pl olyanra gondolok, hogy kerítés építés kapuval, konyhabútor, fürdőszoba bútor, lámpatestek, nagy szemeteskuka, ilyesmik. Elvileg a közmű rákötéseket a kivitelező csinálja (Wolfhaus készház építő), benne lesz az építés, és engedélyeztetés is a költségvetésben, de azért hátha még tudtok ötleteket adni, hogy mire tartalékoljunk pénzt. Jöhetnek apróságok is, de nagyobb összegű dolgok is. Még a telek megvétele, és a ház tervezése előtt jó lenne látnunk, hogy mennyire nyújtózkodhatunk.

Köszi!



2016. jún. 8. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt te tudod, hogy a listádon már milyen előre tervezhető kiadások szerepelnek, de sokba kerül:

- a különböző tervek, engedélyek, stb. stb.

- többször hallottam, hogy az u.n. "szaniter áruk", konyhai, fürdőszobai szerelvények, a kád, a mosdókagyló, csapok hasonló kb. 3x annyiba kerültek, mint amennyit terveztek rá.

- ugyanígy apró tárgyak, de a villany kapcsolók, lámpatestek és egyéb villanyszerelési dolgok sem olcsók, érdemes már most szétnézni az üzletekben, és a mai árakat a költségvetésben már eleve "megfejelni"!

2016. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetékekre elég sok elmegy. A kert is egy pénznyelő, az elején. Kerítés építés is költség. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2016. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

takarítás, sittelszállítás -- építkezés után nem egy felmosás az egész, hanem kőkemény meló, és ha nincsenek heteid rá/nem vagy olyan fizikai állapotban/nem akarsz megszakadni, érdemes szakembert bérelni, ami drága

építkezésnél mindig van egy utolsó adag sitt, ami akkor kerül elő, amikor a konténeredet már elvitték, ez lehet plusz költség


az építőknek valahogy mindig többe kerül minden, mint amennyire számítottak, szóval ha van egy árajánlatod, számolj rá jó 10% pluszt


adminisztratív díjak is lehetnek, regisztrációs díjak, helyi adók, attól függ, hol élsz


plusz ha már megvan a házad, de még nem adtad el a jelenlegit, az átmeneti időszakban két rezsit kell fizetned, mert nyilván nem lehet, hogy ha odamész takarítani, szerelni stb. ne legyen víz meg villany az új helyen


költözködésnek is van költsége, ha olcsóbbakkal mész, számolja valamennyit az összetört bútorok javítására/lecserélésére, ha drágábbakkal, akkor meg arra, hogy nem ingyen fogják úgy beburkolni a bútoraidat, hogy ne essen bajuk


+ az alternatív költségek: a jövedelem és a szabadidő, amitől elesel amiatt, hogy anyag után és építkezésre rohangálsz


+ ha van gyereked, akkor amíg építési területen vagy, mert ellenőrizni kell a munkát, kellhet bébiszitter


+ mindig van valami random plusz kiadás, mindig, szóval ne centire tervezz, hanem úgy, hogy maradjon tartalékod a végére, így talán 0-ra jössz ki a végén, és nem negatívba

2016. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok tanácsolni hogy ha megvan az építőanyag(cserép tégla faanyag) az nem jelenti azt hogy most már a java kiadásokon túl vagytok. Én azt hittem de tévedtem elég nagyot.
2016. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kerítés, akarsz hozzá kaputelefont is, elektromos zárral? A sima kilincs és eközött is van árkülönbség.

Házszám, postaláda.

Riasztó: tervezés, vezetékezés, egyszeri díj + havidíj mint költség.

Konyha, fürdőszoba szerintem számolatlanul tudja nyelni a pénzt. Fürdőszobai kiegészítők: törölköző tartó, wc papír tartó, wc kefe - ha egy jobb minőséget veszel nem 2 fillér. (Ha már új a fürdőszoba, legyen a csempével harmonizáló a törölköző is, stbstb).

Árnyékolás: minitokos redőny (szerintem ronda), redőnytokos ablak (szintén már tervezés közben el kellene dönteni), külső árnyékoló (zsaluzia) vagy belső roletta. Kézi mozgatású vagy elekromos?

Belső ajtók árkülönbsége hatalmas. Érdemes jó minőséget betenni, évtizedig nézni fogod.

Ha akarsz tapétát, árban határ a csillagos ég. Egy jobb minőségű tapéta nem olcsó (de szerintem sokkal szebb, mint a festett fal. Én pl hálószobába vagy dekorációnak szeretem.)

Lesz belső lépcső? Annak a burkolával is kalkulálni kell (járólap, fa, szőnyeg vagy egyéb burkolat).

Kamra: be kell polcozni valamivel.

Egyelőre ennyi jutott eszembe, de biztosan van még.

2016. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
még: Kert. Tereprendezés, termőföld hozatás, füvesítés, öntözőhálózat, növények megvásárlása, kertépítés. És kerti garnitúra, fűnyíró, grill, medence, stbstb.
2016. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtatok! Köszönöm!!!
2016. jún. 9. 08:03
 8/11 anonim ***** válasza:

"benne lesz az építés, és engedélyeztetés is a költségvetésben"

Tehát a terveket és a költségvetést is a kivitelező készítette?

2016. jún. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8: igen, a kivitelező intézi a papírmunkát is elvileg. Még nem tartunk a tervezésnél, de azt mondták, hogy a közmű engedélyeztetéstől a tervezésen, építésen, hitelügyintézésen át a kulcsrakész kivitelezésig mindent ők intéznek.
2016. jún. 12. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:

8# as vagyok.

Ha lesz egy kis időm leírom a gondolataim erről a megoldásról. Komoly problémákat hordozhat.

[Bocs, hogy nem most, de el vagyok havazva]

2016. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!