Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Amennyiben egy bontott téglábó...

Amennyiben egy bontott téglából épített ház esetén meg szeretném hagyni a csupasz téglafelületet, - ha egyáltalán lehetséges - hogyan lehet szigetelni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 12. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Úgy érted, hőszigetelni? Dübeles rögzítéssel, ugyanúgy, mint vakolt fal esetén. Valamire viszont felhívnám a figyelmedet. A bontott tégla tömör téglát jelent, annak pedig gyalázatosan rossz a hőszigetelő tulajdonsága. Őszintén szólva nem is tudom, engedélyezik-e még lakóépület céljára.
2016. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A bontott tömör tégla fal építésnek nagyon magas a munkadíja, aprólékos munka. Amúgy ezt úgy oldják meg, hogy építenek egy rendes hőszigetelt falat és elé építenek egy 12-es látszó tégla falat.
2016. jún. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen a hőszigetelésre gondoltam. Azért is kérdeztem, mert sejtettem, hogy a tömör téglának rossz lehet a hőszigetelő képessége és kíváncsi voltam, mi módon lehet ezt javítani. Olyan lehetőség van, hogy belülről szigetelik a falat annak érdekében, hogy a téglafelület látható maradjon?


[link]


Ez a ház gondolkodtatott el.

2016. jún. 12. 20:02
 4/13 A kérdező kommentje:
Áh értem. Az úgy tényleg költséges lehet...
2016. jún. 12. 20:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Elég rossz képek, de szerintem itt 3-4 cm-es téglaszeletek vannak felragasztva.
2016. jún. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szendvics falat készítenek, a csupasz tégla kívül, aztán légrés, ide befújt vagy rögzített szigetelés, aztán a rendes fal és a belső vakolás.

[link]

2016. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem. Még az érdekelne, hogy drágább így elkészíteni, mint új téglát venni és kívülről, hagyományosan szigetelni?
2016. jún. 12. 22:21
 8/13 anonim ***** válasza:
2016. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A mi házunk is hasonló, de csak részben téglával burkolt (30 cm homlokzati falazó + 8 cm dryvit és azon futóba rakva a kisméretű tömör bontott tégla). Az egyik szomszédunké hasonló amit linkeltél, nála homlokzati falazt + szigetelésen van kívülről futó sorban teljesen bontott téglával burkolva. Csak az ablakok körül csinálták meg téglaszeletekkel. Nem olcsó megoldás.
2016. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Igen gondolkodtam én is a részbeni lefedésen. A saját házadon kivetelezett megoldás mennyire nyomja meg a nm árat a "sima" tégla+külső szigeteléshez képest?
2016. jún. 13. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!