Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miből épithetem legolcsóbban...

Sabo Robert kérdése:

Miből épithetem legolcsóbban a házam? 100m2 házat mennyibe kerül felépiteni?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 22:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg épített-e már valamilyen eps zsalurendszerrel, alagútzsalus monolitbetonnal, mészhomok falazóblokkal, ytongból?

Mert egy átlagos (kis) kivitelező csak egyféle módszert használ/engedhet meg magának. Leszerződik egy kiskereskedővel, és lehetőleg egy gyár termékeit preferálja, hogy minél nagyobb forgalmat érjen el annak a termékeiből. Az után kapja a kedvezményt, ami az ő zsebében marad.

2016. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Megint okosat mondtál. Egy kivitelező nem tud alkudozni a beépített anyagokról. A tervező mondja meg miből KÖTELEZŐ építenie. Arra a kész tervre leszerződik és azt kell megépítenie. Ilyen "apróságokban" mint falazóelem nem térhet el önkényesen.
2016. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem-e? Hol élsz te? Vákumban? Engedélyezési tervben csak a tartószerkezetek vastagságát, az és egy hőtechnikai számítás az ami foglakozik a falazattal. Családihàznál nem csinálnak kiviteli tervet (nincs aki megfizesse). Kiviteli tervben meg KELL határozni a felhasznált anyagokat, azok rétegrendjét. Na azt be kell tartani. De nem egy családi háznál elég egy engedélyezési terv:

[link]

Nem itt kezdődik a szakma. Hidak, tornyok... statikusok, különféle szakmérnökök jönnek mennek egésznap.

De aki már épített egy családi házat, mint te is, már mindent tud az építőiparról. Mi? ;-)

Na fejezzük be!

2016. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is fejezzük be. Nyisd nagyra a szemed, sétálgass az utcákon, és számold meg hány B30as építkezést találsz. Szia.
2016. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem azért nem építenek B30-as téglából mert nem szabad.

Az előző házamat én is abból építettem mert olcsóbb volt négyzetmétere. A mostanit már nem tenném abból mert tiszta szívás volt, hogy nem volt egyforma magas, meg volt tekeredve, stb. Inkább drágábbat veszek és nem kell kínlódni a szintbehozással.

Ezt is építhettem volna B30-asból.

Annyi lett volna, hogy azt mondom a tervezőnek, hogy azt írja a tervbe.

A tervdokumentációnak van egy része amiben le van írva, hogy a felsorolt építési anyagok csak javaslatok.

Ha kell lefotózom azt a részt és belinkelem.

2016. jún. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!