Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üvegház tetejét mivel lehetne...

Üvegház tetejét mivel lehetne szigetelni/burkolni a nap ellen?

Figyelt kérdés

Két oldalról üveges és a teteje, a házhoz van hozzá építve....


Mivel lehetne a tetejét szigetelni hogy ne süssön be a nap a tetőn ? (előző tulaj csinálta így de szétverni nem akarom csak a tetejét leszigetelni/árnyékolni)


Nem tudom mennyire megvalósítható, ugy gondoltam hungarocel/polisztirol lapot ragasztanék a tetejére és arra kellene még valami időjárás elleni védelem gondolom.. mit kéne rá rakni hogy időálló legyen?valami vakolat? vagy ponyva?


Üveghez hozzá lehet ragasztani egyáltalán?



2016. jún. 19. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Kertészeti üvegháznál régebben a lemeszelést alkalmazták. Újabban árnyékoló szövetet feszítenek ki. A fény bejutásának megakadályozása nem a legjobb megoldás, mert torzul a növények növekedése, ha csak oldalról kapnak fényt.
2016. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

növények nincsenek benne szoval ez nem lenne szempont.. (elözö tulaj csinálta.. )


meszelésnél valami szebb megoldás?


nem "normál" üvegház... csak a házhoz épített üveges rész. A ház egyik belső sarka van befogva igy 2 oldalról üveges plusz a teteje ugye...

2016. jún. 19. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne növény akkor nem értem, hogy miért akarod letakarni. Amúgy meg a hungarocell sem nyújt szebb látványt (sőt!!), mint a meszelés.

Ha nem akarod elbontani, és össze van kapcsolva a házzal/épülettel, akkor szerintem szobanövényeket rakhatnál bele, mert azok szeretnék. Vagy, ha ez sem, akkor alakíts ki benne egy "pihenő-leülő-szekciót. Bár mem tudom, hogy hogyan néz ki, mert ha csúnya akkor érdemes lenne lebontani, vagy felújítani.

2017. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!