Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Magyarországra tradícionális...

Magyarországra tradícionális japán családi házat (a gyakori hideg időjárás és a rengeteg betörő miatt) felesleges/lehetetlen építtetni? Képek lent!

Figyelt kérdés

Fa váz, papír falak.


Nézzetek szét az alábbi több ezer fénykép között:


[link]


[link]



2016. jún. 28. 15:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Valamiért a google nem a megfelelő kezdőképet tette be a legelső linkhez, ezt kívántam először megmutatni nektek:


[link]

2016. jún. 28. 16:05
 2/19 acelsziv ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy megérné. tisztességesen kifűteni lehetetlen. Biztonsági szempontból meg semmit nem ér.
2016. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nulla hoszigeteles, nulla fizikai vedelem, idehaza megfagysz benne telen. A japanok is csak azert epitettek ilyenre, hogy a gyakori foldrengesek miatt ne doljon ossze, vagy ha megis, meguszhato legyen. Ha rad dol egy papirfal, nem sok bajod lesz, de a tegla alatt ott maradsz.
2016. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Tisztességesen kifűteni lehetetlen. Biztonsági szempontból meg semmit nem ér."


"Nulla hoszigeteles, nulla fizikai vedelem."


Éppen ezeket emeltem ki én is. ;)


"A japanok is csak azert epitettek ilyenre, hogy a gyakori foldrengesek miatt ne doljon ossze, vagy ha megis, meguszhato legyen."


Ezzel is tisztában vagyok. :) Sőt, szögeket sem használtak, hogy ne legyenek merev részek, ezáltal még jobban ellenálljon egy esetleges földmozgásnak.


Magyarán a kiírásban olvasható szempontok miatt a lehetetlennel egyenlő, hogy valaki ilyet építtessen magának?

2016. jún. 28. 16:27
 5/19 acelsziv ***** válasza:
100%
Nem. Ha elég nagy a kerted simán csinálhatsz oda egy kis házikót amiben akár lakhatsz is, ha jó az idő. Miért ne?
2016. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Legyen igazad Acélszív! :)


A "viszonylag" olcsó (nak tűnő) építtetési szempontok végett gondolkoztam el az utóbbi időben egy ilyenen, és a Nipponiak tisztaságra, egyszerűségre, sallangoktól mentes tökéletességre törekvései miatt tetszett meg a tradícionális építési stílusuk.

2016. jún. 28. 16:40
 7/19 A kérdező kommentje:

Kérdés csupán az, hogy miféle engedélyek kellenek egy-egy ilyen épület konstruálásához, úgy tudom a magyarországi építkezés már-már fölöslegesen körülményes, bürokratikus, és (el)rettentően szigorú, túlszabályozott - engedményeket hírből sem ismer.


Állítólag idehaza "már semmit sem lehet".

2016. jún. 28. 16:45
 8/19 acelsziv ***** válasza:
100%
Ezt inkább kérdezd meg az építésügyi osztályon az önkormányzatnál. Elvégre nem tégla de még csak nem is faház lesz.
2016. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Pedig "az én időmben" tonnaszám épültek kalákában a több szintes családi házak, mégis átvette aztokat a műszaki ellenőr.


Rejtélyes módon senkire sem dőlt rá egy sem - legalábbis mifelénk.

2016. jún. 28. 16:47
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Megépítheted téglából a falakat, ráteszel egy ilyen stílusú tető meg díszítéseket olyan ablakokat ami passzol hozzá és van egy szép japán stílusú házad amiben lakni is lehet.

Nincs ebben semmi, nyugodtan építhetsz ilyet.

Nekem is tetszik, főleg az íves, falakon akár 1,5 m-t túlnyúló tető.

A kukoricagóré a tetején mondjuk nem jön be.

2016. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!