Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Magyarországra tradícionális...

Magyarországra tradícionális japán családi házat (a gyakori hideg időjárás és a rengeteg betörő miatt) felesleges/lehetetlen építtetni? Képek lent!

Figyelt kérdés

Fa váz, papír falak.


Nézzetek szét az alábbi több ezer fénykép között:


[link]


[link]



2016. jún. 28. 15:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

'Magyarán a kiírásban olvasható szempontok miatt a lehetetlennel egyenlő, hogy valaki ilyet építtessen magának?'


Nem lehetetlen, hanem ertelmetlen penzpocsekolas. Ugy latszik nem annyira ertetted meg a valaszokat...

2016. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%

"papír falak. "


Költözzél bele egy nagy papírdobozba.

olcsóbb.

2016. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, máskor tartsd meg magadnak az infantilis, lenéző megjegyzésedet. Nyugi, értettem a célzást, a stílusod az, ami hagy kívánnivalót maga után.


"...a lehetetlennel egyenlő..."


Úgy látszik nem annyira értetted meg az én válaszomat.


A lehetetlennel egyenlő, hiszen teljesen feleslegesen épít ide bárki is ilyen házat, vagy megfagy (vagy maximum a kinti levegőt fűti), vagy otthonát szétrombolják azok a bizonyos műveletlen, tiszteletlen ingyenélő mocsadékok.


Meg lehetne csinálni, de jobban jár, ha nem teszi = lehetetlen.

2016. jún. 28. 21:05
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a helyi építési osztályt. Téglából lehet nem csinálhatod meg (valóban nagyon szigorúak a szabályok).

Ha papírból csinálod, nem tudom minek számít, de mifelénk még arra is kell építési engedély, aminek oldala sincs (kocsibeálló), ha fix a teteje.

2016. jún. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 10-es válaszolónál van valahol az igazság. Téglából is építhetsz japán stílusú házat. Így használható a mi éghajlatunkon és körülményeink között is. Ha van elég tőke és találsz egy ügyes építészt, akkor nem lehetetlen, de ha ilyet akarsz, akkor mindenképp ötvözni kell az európai technológiát a japán designnal. Az eredeti formájában én maximum egy apró nyári teaházhat tudnék elképzelni a kert végében.
2016. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Építhetsz, de értelmetlen.

Más az éghajlat és más az életmód is.

Az általad is említett hőszigetelés miatt, erre lakóházként engedélyt sem kapnál.

Esetleg nyárilaknak, pavilonnak a kertbe.

A japán stílus nagyon minimalista, lényege a nagy szabad és variálható terek, szinte nincs bútor, ez meghatározza az életmódot.

2016. jún. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk nem is értem, leírod a kérdésben, hogy miért nincs semmi értelme megépíteni. Leírják a válaszokban is. Aztán meg megkérdezed, hogy most akkor nincs értelme? Te szedsz valamit, vagy magadtól van ilyen sok eszed?
2016. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz felfogni valamit (aminek most tanúbizonyságát is adtad), akkor minek jársz ide kötözködni? Megérteni valamit láthatóan képtelen vagy (és ami a legfontosabb, hogy a kérdésre várt idevágó választ sem adod meg), de arra bezzeg van időd/energiád, hogy a másikat megpróbálnád beállítani eredménytelenül valami rossznak.


Tudtommal ez a gyakorikérdések.hu, nem pedig a gyakoribeszólagatások.

2016. júl. 1. 14:47
 19/19 MZ.per.X ***** válasza:

"mégis átvette azokat a műszaki ellenőr. Rejtélyes módon senkire sem dőlt rá egy sem"


Attól hogy nem dől össze, még nem lesz jó egy ház. A disznóól sem dől össze, mégsem laknék benne. Van rengeteg szabályozás, aminek meg kell felelni, utcaképtől kezdve a hőszigetelésig.

2016. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!