Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek egy házépítő cég...

Szerintetek egy házépítő cég mekkora százalék haszonnal dolgozik általában?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez sok mindentől függ de mondjuk egy -tól -ig értékre vagyok kíváncsi. Pl egy 20 milliós kulcsrakész háznál.

2016. júl. 6. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
10-15%. Ennél több nincs benne.
2016. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ.

Tapasztalat:

munkadíjon 7-10%

anyagon 0-5%

2016. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és ez igaz mondjuk könnyűszerkezetes háznál is?
2016. júl. 7. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Ekkora marhaságokat leírni?!

A végén még el is hiszitek...

2016. júl. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mesélj! Mondd az igazságot!
2016. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tisztességesebbje talán tényleg 10-20% között. De ezek már tisztességben megőszült szakember fővállalkozók, akiknek már mindenük megvan és nem rajtad akarják megszedni magukat.


A többség bőven 20 felett dolgozik, és a határ a csillagos ég.


(Műszaki ellenőr ismerősömmel [30 ezer forintért vállalta] írattam ajánlatkérőt konkrét műszaki tartalomra. Egy kis kerti betonjárda építés és egy 10x10-es alapterületű kádár kocka külső homlokzati hőszigetelése hungival, telibe kenve, nemesvakolattal. Az ismerősöm még a ragasztó típusát meg a dűbel márkáját is konkrétan beírta az ajánlatkérőbe. Szóval konkrét műszaki tartalomra kértem árajánlatot.

Másfél milliótól három millióig kaptam ajánlatokat rá.)


Elárulom, én is a legolcsóbbal kezdtem, de két nap után elzavartam őket, amikor este a kamerarendszer felvevő egységén a nap eseményeit visszanézve kiderült, hogy a betont sokkal silányabbra keverik, mint amiben megegyeztünk.

Ja, és vannak akik a melósaikat minimálbérre jelentik be és 50-100 ezer forintot zsebbe adnak nekik, és van ahol valóban bejelentett módon keresi meg a csapat első kőművese a kétszáznegyvenet nettó.

Anyagár? Neked katalógus áron van mutatva, aztán a tüzépen kiderül, hogy ja a Józsinak törzsvárárlói 13% kedvezménye van nálunk. Mert utánakérdeztem ennek is...

2016. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

Az utolsó már közelíti az igazságot.

A többi agyhalott meg el is hiszi, hogy -az adózás után is- sokmilliárdos bevételeket realizáló építőipari cégek "0-5%-os" haszonkulccsal dolgoznak.

...és persze a ráfizetésből élnek.

2016. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A tisztességesebbje talán tényleg 10-20% között."

Nem a hiénákról szólt a kérdés!

A szakma sakáljai, strómanjai persze, hogy magasabb haszonkulccsal dolgoznak, főleg a tényleges munkát végző fizetsége és a kifizetett végszámla között van hatalmas különbség.


"A többi agyhalott meg el is hiszi, hogy -az adózás után is- sokmilliárdos bevételeket realizáló építőipari cégek "0-5%-os" haszonkulccsal dolgoznak."

Nem vagyok milliárdos bevételű cég, de hidd el, ha tisztességesen csinálod, nem akarsz/tudsz/lehet egy munkán meggazdagodni, akkor adózottan az 5-10% haszon már jó(!).

De nyugodtan alszik az ember, az alkalmazottak, alvállalkozók tisztességesen vannak (ki)fizetve, "minden rendben van".

Az 5-10% jelentős része így is vissza van forgatva fejlesztésbe, bővítésbe.

Mielőtt "agyhalottaznál" sokkal, de sokkal több olyan költség van mint tippelnéd.

A munkavédelem (biztosítás, eszközök, jegyzőkönyvek, oktatás, képzés, eszközvizsgák) is jelentős (állandó) költséget jelent.

Persze lehetne sumákolni, de ha beüt a baj akkor ciki van.

A technikát meg meg sem említem.

Ha minden az adott munkához kapcsolódó költséget (rezsi, bér, gép, anyag, díj, központi költség, stb.) figyelembe veszek hidd el jó, ha marad adózás után!

2016. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!