Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » CSOK! Használt lakás vásárlása?

CSOK! Használt lakás vásárlása?

Figyelt kérdés

Használt családiházra, lakásr amennyi most a vissza nem térítendő támogatás?

Ha akarok venni egy 15 milliós házat, és a férjemmel ketten együtt keresünk kb 200ezret, akkor a CSOK keretén belül kapunk hitelt?


Meg ugye aláírom a szerződést, hogy 3 bébit felnevelek. Kicsit már most úgy érzem magam, mintha egy tenyészkanca lennék...



2016. júl. 11. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Lényegében pénzért szülsz, így akár helytálló is lehetne a tenyészkanca kifejezés. Nem kötelező ám élni ezzel a lehetőséggel, tudod?
2016. júl. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Használt lakásra három gyerekre 2,2 millió jár.
2016. júl. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem éri meg a csok. Használt lakás is sokba kerül, sok embernek a 2,2 millió támogatás kevés. A gyerekeket fel kell nevelni, 20 év, mire ember lesz belőlük. 3 gyereknek a lakás kicsi, házban kell gondolkodni. Csapda.
2016. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Nincs még gyereketek? Akkor ne írjatok alá 3-ra.

Legalább 1 legyen meg, akkor vállaljatok többet.

Ez egy jó tanács. Én mindig 2-t akartam, aztán megszületett a fiunk, és bár ő nagyon jó fiú, de rá kellett jönnöm, hogy mi 1 gyerekkel vagyunk boldog család. És ha most nekem kötelezően szülnöm kellene 2-t, vagy súlyos milliókat vagyok köteles fizetni, hát el lennék keseredve. Muszájból pénzért nem szabad gyereket szülni...

2016. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
200 ezer forintra 15 milliós hitelt akarsz, vagy mi?
2016. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Családi házat is odaírtam, nem csak lakást. Igewn tudom, hogy nem kötelező, köszönöm a kioktatást.


Örökségre, ingyen pénzre, lottóötösre nem számíthatunk. Ahol jelenleg vagyunk ott nem maradunk sokáig.

2016. júl. 11. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Örökségre, ingyen pénzre, lottóötösre nem számíthatunk."


Pedig 200 ezer jövedelemre 10+ millió hitelt felvenni máshogy nem szabad. Mondjuk úgyse adnának. A 10 millás kedvezményes csok hitelt újra adják, de azt is csak annak, aki bírja fizetni a ház fenntartása meg három kölök eltartása mellett.

2016. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!