Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszigetelést fel lehet tenni...

Hőszigetelést fel lehet tenni FESTETT (valószínűleg diszperziós kültéri homlokzatfesték) kőporos VAKOLATRA? (aggályaim: EPS ragasztó tapadása, páradiffúzió, stb. )

Figyelt kérdés
Ugyanakkor: A vakolat felületképzése kapart, így különösen nehéz (értsd: lehetetlen) volna a festék eltávolítása ...

2016. júl. 28. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Be lesz dübelezve úgyis...az meg fogja az EPS lapokat.
2016. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mondjuk erre hirtelen nem gondoltam, igaz. (dübelezés)


A falak páraáteresztésének lefojtásával kapcsolatban meg arra jutottam, hogy 40-es tégla

falnál a páradiffúzió minimális. Ezt a minimálisat ?? cm EPS szigetelés pedig úgy lezárja,

hogy a fent lévő kültéri diszperziós homlokzatfestés már nem oszt, nem szoroz ...

Jól gondolom?

2016. júl. 28. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:

A polisztirol lapok páradiffúziós ellenállási tényezője kb. 40-60, addig a kőzetgyapot lap 1-es értékkel rendelkezik. (ez egy viszonyszám, minél nagyobb az értéke, annál kevésbé engedi át a párát, tehát annál jobban "bezárja" a szerkezetet).

Ha a falazatba jutó nedvesség útját a külső oldalon egy gyengébb páraáteresztő hőszigetelő rendszerrel elzárjuk, akkor előfordulhat, hogy a nedvesség a kisebb ellenállás felé – azaz a belső oldal felé - fog indulni. Ez a belső oldalon páralecsapódáshoz, salétromosodáshoz, a lakótér klímájának párásabbá válásához vezethet.


Ezt idéztem egy oldalról, könnyebbvolt, mint leírnom. Egyébként érdemes legalább felmérésre olyat hívni,aki képben van, hogy hová milyen vastagságú EPS ill XPS kerüljön. Lehet kérni árajánlatot, legtöbbször ez nem kerül semmibe,de legalább át lehet beszélni az aggályokat :)

2016. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az idêzett szakirodalom biztosan egy ásványgyapot hőszigetelést preferáló lehet, de salétromosodást belekeverni azért durva dolog, ne higyj benne.

A diszpwrziós festék valóban párafékező hatású, ami igen messze van a párazárótól. Fêlelmed nem indokolt.

A hőszigetelő táblákat vakolat esetén mindig dübelezni kell, ilyen esetben a ragasztónak kisebb a szerepe, inkább kiegyenlíti a vakolat egyenetlenségeit.

2016. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint: Mivel mindenki a piacról él és a "szakik" (lehet, hogy

tegnap még postás volt, vagy vasutas) nagy része az anyaggal is seftel (majd ő

kedvezményesen beszerzi) nem gondolnám, hogy 5-ös, vagy 10-es szigetelést

ajánla bárki manapság, csakis 12-estől felfele. Meg hát ugye ez is az

új EU-s "energetikai szabványnak" megfelelő választás. (Ami bizonyára

mindenkit roppantul foglalkoztat ...) :-)


Aláírom, hogy egy természetes anyag (kőzetgyapot) jobb páraáteresztő, mint

az EPS ... és jobb páraáteresztő a 40-es tégla falnál is bizonyára ...

Tehát szerintem is teljesen mindegy. Akinek van pénze, kőzetgyapottal szigetel,

de nagyságrendekkel jobbnak nem gondolnám az EPS-nél.


Szellőztetés nélkül meg mindegyik eredményezhet penészesedést. DE: Ismét hangsúlyozom,

hogy szerintem egy szigeteletlen fal esetében, ami télen jobban lehűl és a benti hőmérsékleti és pára viszonyoknak megfelelően gyakrabban fog felületén relatíve nagy mennyiségű pára lecsapódni (fűtünk, lélegzünk, teregetünk, stb.) esélyesebb a penészesedés, mint egy szigetel falnál. Ez volna logikus.


De ez már egy másik téma. Köszönöm a válaszokat! :-)

2016. júl. 30. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!