Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszigetelő lapok felragasztás...

Hőszigetelő lapok felragasztása és üvegszálas háló elsimítása után lehet vakolni a falat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha a ragasztót nem sikerült szépen elsimítani, akkor lehet-e rá vakolni, malterozni?

2016. aug. 27. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
vékony vakolattal szokták, de ha nem sima ne merd elkezdeni
2016. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sima. Normális (nem nemes) vakolattal semmiképp ne csináljuk? Tudsz esetleg tanácsot adni a probléma orvoslására?
2016. aug. 27. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

csiszolópapírt ismeritek?

Milyen vastagon akarsz utána rátenni vakolatot? és utána?

A majtert eleve nem sima felületre szokták kenni. De simán le is eshet a súlytól a vakolat.

Én informatikus vagyok. te cigó, vagy mi?

2016. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a tiszteletreméltó megnyilvánulást! Teljesen kiérdemeltem...


Édesapámnak próbálok megoldást találni, aki nagyszerű tudással rendelkezik ilyen téren, csak most nem úgy sikerült a szigetelés, ahogy eltervezte, ezért elbizonytalanodott kicsit.


És képzelje, nem vagyok roma, gyógyszerészhallgató vagyok, és sajnálom, hogy Önt sérti, hogy fel mertem tenni ezt a kérdést, és a tanácsát mertem kérni, ugyanis én valóban nem értek az efféle dolgokhoz... Ami nem csoda, végtére is az eddigi életemet a komoly tanulásra szántam, hogy gyógyírt találhassak a későbbiekben olyan betegségek megszüntetésére, melyek hétköznapi embereket is megtámadnak, mint Ön. Remélem egyszer a taplóságot is meg lehet szüntetni valamilyen módon..


Egyébként ha problémája van, akkor ne itt vezesse le indokolatlanul, és ne használjon ilyen offenzív hangsúlyt olyanokkal, akik szépen felteszek Önnek egy kérdést, mert bíznak a segítőkészségében.


Minden jót!

2016. aug. 27. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Háló ágyazás után szokás egy simítást is végezni még egy réteg ragasztóval. Utána ha nincs pénzetek, vagy hajlandóságotok nemesvakolatra, én leglettelném majd lefesteném. a régi fajta vakolat (kőpor?) valóban meglehetősen nehéz szerintem erre a feladatra.
2016. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ezeket sima barkácsboltban is elmondják, de én nem festeném a ragasztót, máshol is 10évet várnak a vékonyvakolattal
2016. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha vakolva lesz akkor nem téma ha nem sima a ragasztó.

A vakolat eltakarja.


Vagy nem értem jól?

2016. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha nem szép a felület azt valóban eltakarja, de ha nem sík azt a vakolat sem hozza ki. A ház sarára állva minden dimb és domb látszani fog, Súrlófényben szemből is...
2016. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!


Édesapám is az ötös hozzászóló által említett módszert választotta. Holnap folytatja is a munkát. A hasznos válaszokat felpontoztam.

2016. aug. 27. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!