Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fóliaházat szeretnék építeni...

Nikolas Kidman kérdése:

Fóliaházat szeretnék építeni itthon, mik termelhetők meg benne télen? Mekkorára kell építeni, ha egy négy fős családot szeretnék ellátni télen?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 21:23
1 2 3
 1/23 dirtibi válasza:
74%
télen csak a fényszegény időszakra nem érzékeny növények nevelhetők benne: pl. hagyma, saláta. Fűtés nélkül a többi növény meg is fagyna
2016. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Apám kertész, és én is az akarok lenni, csak egy kicsit megromlott a kapcsolatunk, ezért nem beszélünk.


Van egy kis csővázam, fél colos csövekből hajlítva, szerintem jó lesz ellátni magunkat.

Azért lenne fontos ezt megépítenem, mert nem szeretném hogy másoktól kapjam a kaját télen.

Most paradicsomot, koktélparadicsomot, bazsalikomot, és fűszereket termelek, illetve ez túlzás, mert csak pár tő van.

Fóliaházban mit lehet termelni? Mit érdemes?

A fűtés is megoldhatom, ha kell.

2016. szept. 3. 21:52
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

Az első válaszoló leírta.

Hogy oldanád meg a fűtést?

Lopod a gázt?

2016. szept. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
A fóliasátor fűtése trágyával megoldható. A fény lesz a gyenge pont. A paradicsomnak rengeteg kell. A saláta hagyma retek lehet jó ötlet, ahhoz pedig egy pár négyzetméteres melegágy elég
2016. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Melegágy fűtését meg lehet oldani trágyával, de egy magasabb "fóliaház" már túl nagy felületen adja le a meleget. (pláne, hogy a meleg levegő felfelé száll)
2016. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A fűtést 10C fokig kútvízzel tudom fűteni, a belső fóliarétegre spriccelné rá a kútvizet egy párásítófej.

A magasabb hőmérsékletet puffertartályokkal, és napkollektorokkal oldanám meg, de lenne tartalék fűtés is.

A paradicsomot UV ledekkel tudnám megvilágítani, nem tudom hogy jó lesz-e így?


Nagyjából 15m X 5m es duplafalú fóliát szeretnék.

2016. szept. 4. 15:30
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Paradicsomnak a 10 fok nagyon kevés. Ilyen hőmérséklet csak a hidegtűrő növényeknek, pl. saláta, retek, zöldhagyma, ezeknek elég. (Napsütésben persze melegebb van bent, de ez télen elég bizonytalan.)

Ha 10 fok fölé akarsz menni, akkor a víz onnantól már hűt.

Garantáltan többszörösébe kerülnének így a termények, mint a boltban, és a minőségük is kb. gyengébb lenne.


A trágyafűtés fóliánál nem működik, jól írja az 5.

2016. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Természetesen a napkollektor a 10 fokos kútvizet melegítené fel, nem akarok fűtéscsöveket, tehát maradna a spriccelős rendszer.


Az nem érdekes hogy milyen a minősége, mert én eszem meg, és nem eladásra szánom.

Az UV megvilágítás megfelel a paradicsomnak fénypótlásnak?

2016. szept. 4. 19:20
 9/23 anonim ***** válasza:
Miért írsz ki kérdést, ha megingathatatlan terveid vannak?
2016. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Szerintem rosszul értelmezted a leírtakat, ugyanis én a hőfokot a házban a lecsurgó víz hőmérsékletének emelésével akarom megvalósítani.


Azon gondolkodom hogy van egy kis hűtőrácsom, ventilátorral, lehet hogy inkább azt tenném majd be.


Nagyjából mekkora fóliát kéne építenem?

Hogyan kéne berendeznem?

2016. szept. 4. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!