Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ezeknek a házaknak itthon (a...

Ezeknek a házaknak itthon (a város Budapest) úgy körülbelül mennyibe kerülne a megépítésük, hogyha a lehető leggyorsabban és legjobb minőségben szeretném?

Figyelt kérdés

Örököltem egy telket,illetve 4 lakást 2 éve.A lakásokat sikeresen eladtam,a telekre családi házat szeretnénk.A feleségemnek van három "álomháza",közülük kell majd választani,de egyenlőre tudni szeretném hogy úgy saccperkábé mennyibe kerülnének ezek,úgy hogy ne dőljön 5 év után a fejünkre,de azért a lehetőségekhez mérten gyorsan meglegyen.Illetve már nézegettem neten házépítő vállalatokat,de nem tudom ki megbízható és ki nem.Esetleg valaki tud ajánlani jó szakembert?

Ezek a házak:

1. [link]

2. [link]

3. [link]



2016. máj. 16. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

250 ezer + áfa / m2 árral számolhatsz.

Nincs ezekben a házakban semmi különleges, max a méretük.

Ezek alapterülete alaphangon 200m2. (az utolsó pl. 2 szint+ egy kis tetőtér.)

Tényleg szükséged van 450-500m2 élettérre? Ami lazán belekerül 80-100 millióba minőségtől függően!

De ne gombhoz a kabátot esete legyen.

Keress meg egy építészt, mondd el mi az igény (ne csak azt, hogy hogy nézzen ki, mik a szükségleteitek: szobák száma, kiszolgáló helyiségek stb.).

A telekre van beépítési előírás, az szabályozza, hogy mit és mekkorát lehet, és hová (elő, oldalkert mérete, épületmagasság, műemléki környezetben, vagy utcaképi védelem esetén még több szabály lehet)

2016. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs nem tetőtér hanem alagsor.
2016. máj. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!3 gyermekünk van,illetve úgy állapodtunk meg,hogy abban az esetben ha valamelyik szülőnk magára marad akkor felajánljuk hogy beköltözhet.Szóval alapjáraton 5-en vagyunk,de ez később 7 is lehet.
2016. máj. 16. 09:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Na jó, de az elsőnek igaza van, ez 4-500m2 élettér.


Az 7 emberre is 70m2/fő, ami gyakorlatilag egy egész lakás, ha úgy nézzük. Szerintem ezt gondoljátok át kicsit.


Logikus lenne szerintem egy 150-170m2-es alap ház nektek a 3 gyerekkel, amiben kényelmesen elfértek, és a tetőtér egyik részét leválasztani egy önálló lakásnak, amit igény szerint használhat valaki esetlegesen, teszem azt 50-60m2, vagy akár nagyobb is. De ennél több helyre kétlem, hogy szükség lenne.


A karbantartásra, felújításra, takarításra, fűtésre is gondolj. 4-500 m2 esetén ez csak heti többszöri takarítónővel oldható meg, a fűtés pedig nagyon drága. Feleakkora háznál megoldható egyénileg is, és sokkal olcsóbb a fenntartása.

2016. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is elég lenne valami kisebb,esetleg ezek közül az egyiknek a "mini" verziója,de a feleségem nem akar kisebbet és ez minden álma.Nem lenne gond a fűtés meg az ilyesmi.Én a 2-at látom a legélhetőbbnek,de nincs nagy beleszólásom,ráhagyom az asszonykámra.
2016. máj. 16. 12:33
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
A középső 3833 US négyzetláb, az 260 m2. Ott van az oldalon.
2016. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ott van.

De az a hasznos alapterület, ha a "tervrajzról" összeadod a méreteke, egy "picit" több lesz! És az árat a bruttó terület alapján lehet számolni.

2016. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de nincs nagy beleszólásom,ráhagyom az asszonykámra."


Papucs vagy? Hogy lehet hogy Te orokoltel es megis O dont??? Ne legyel luzer! Allj a sarkadra! A Te erdekedben remelem, hogy a feleseged nem az a fajta aki csak addig 'Asszonyka' mig dol a le, aztan ha esetleg elfogy akkor Sarkannya vedlik, vagy egyszeruen lelep a fele vagyonnal es a gyerekekkel..tenyleg nem irigysegbol, de vigyazz! Emellett bekoltoztetni egy anyost.... hat... hogy ugy mondjam rizikos.. Mert altalban a nok elik tul a ferfiakat nem forditva. Vagy nagyon bator, vagy nagyon botor..


Amugy itt senki nem fogja tudni megmondani mennyibe kerul egy ilyen haz. Epitkezesi vallalkozokkal targyalj, tobbel is.

2016. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!