Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Passzívház 20 millióból?

Passzívház 20 millióból?

Figyelt kérdés
Elsősorban szakmabeliek :) érdekelne, hogy 20-22m forintból, szerkezetkészre hozható e (ezt úgy értem, hogy belül csak festés, burkolás maradjon, meg kívül festés, de belül a fűtéscsövek már legyenek bent a betonban) egy passzívház, ami 95-100m2 netto lakoteru +50m2 netto garázs területű ház? (Amit tartalmaznia kellene kb: engedélyek, szellőztetés, padlófűtés csövek, kis vízteres kazán azért biztonság kedvéért.) Mindegy h van e terasz, egy vagy két szintes-e, és, hogy milyen a szobakiosztàs. De, lapostetőtes szeretnénk azért. Tudom, még millió befolyásoló tényező is van, de hátha vki épített már hasonlót közel ilyen árban! Köszönöm előre is!
2016. szept. 18. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Attól függ hol és milyen környezetben. Én inkább azt mondanám, hogy nem, de ez attól is függ, hogy a leírt dolgokat milyen minőségben várjátok el. Egyébként miért pont lapostetős? Olcsóbb kiviteleknél azért ez problémát okozhat.
2016. szept. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szia, Pécsett vennénk telket. De, már azt is úgy vennénk,hogy megfelelő fekvésű legyen (majd a passzívház kivitelezővel vennénk már meg). Erre is szántunk kb 3m-t. Úgy neztük abból már lehet szépet venni. Én is úgy látom egyébként, hofy még igy is szűkös a keret.. de, azért varom a további valaszokat!
2016. szept. 19. 07:34
 3/18 A kérdező kommentje:
Jha, es csak azért mert a laposteto nagyon tetszik, allitolag olcsóbb is.
2016. szept. 19. 07:35
 4/18 anonim ***** válasza:
Ok, de gondolom ennyiért az nem közművesített telek, manapság már az sem 2 fillér. A lapostető önmagában valóban olcsóbb, de zero energy lakóháznál nem célszerű - sőt, inkább rontja a fenntartási költségeket.
2016. szept. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De, ez már kozművesített! De, nem is ez a része a lenyeg, hanem maga az, hogy a ház felépülhet e egy 70-80% keszenletre, ebből a 20-22 m forintból.
2016. szept. 19. 08:17
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Nem jön ki. Nagyon vágtatnak felfelé az építési költségek, legalább másfélszer ennyivel számolj, de inkább kétszeressel. Az olcsót passzívháznál felejtsd el. Aki meg tudja csinálni szabályosan a passzív csomópontokat, az tisztes árat fog kérni érte.

Szerintem a passzívházat erőltetni hülyeség, sokan nem bírnak benne élni, hiányzik a fűtés melege. Ezt úgy értem, hogy minimális a hőpótlás, és ilyenkor sok ember szervezete vészt jelez, magyarul elkezd fázni.

2016. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kijönni. Hacsak nem vagy kőműves, ács, tetőfedő, villayszerelő, víz- és fűtésszerelő. És nincs mellette a szüleidnek tüzépje és nagybátyád nem tervező, aki ingyen megcsinál minden papírmunkát.
2016. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, érdemes lenne komolyabban utánanézned bizonyos dolgoknak. Például menj fel az Internorm honlapjára, és nézd meg a passzívház nyílás-zárókat. Egy passzívházban csak egy jó minőségű bejárati ajtó 1,5 millió forintnál kezdődik, ami minen igényt kielégít! Na ez mellé még egy 50 m2-es garázsnak a bejárata is?!?

Csak a külső belső nyílás-zárók elvisznek nálad 4-5 millió forintot

2016. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm. Még utána járok máshol is, de az már körvonalazódik, hogy ez nem a mi kategóriánk lesz. :D

Azért ha van pozitív példa azért várom :D

2016. szept. 19. 15:32
 10/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon 250-500 ezer Ft /m2 áron építenek passzívházat .
2016. szept. 20. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!