Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 15 milliobol tudok építettni...

15 milliobol tudok építettni egy kulcsrakész 50nm-es házat?

Figyelt kérdés
ha igen milyen minőségu alapanyogokkal jönne ki ennyi pénzből? Alap, közepes vagy prémium?
2016. márc. 7. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy ebből még lejön a telek, vagy az már megvan?
2016. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
a telek az külön lesz. a 15 milla csak a házra lenne szánva
2016. márc. 7. 14:45
 3/18 anonim ***** válasza:

Ugy ha a telek mar megvan, van ra esely szerintem.

Altalaban egy haz arabol jo nagy resz a telek, szoval ennyibol mar legalabbis kozepeset tudsz.

2016. márc. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Szerintem közepes biztos de lehet hogy a prémium is beleférhet. Igaz kinek mi a "prémium"? Brutto 300e/m2 ár azert az már elég jó minösegi szokot lenni.
2016. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! a telket kb 5 milláért venném így összesen 20millát szánnék az egészre.
2016. márc. 7. 16:51
 6/18 anonim ***** válasza:

Bizonyosan tudsz és nem alapot.

Pár éve az ajánlatok alapján ennyiből nekünk simán lett volna egy 80 nm-es közel passzívház... De alap burkolatok meg minden teljesen alap, aminek nincs köze a szigeteléshez és hőhídmentességhez. Ebből extrapoláltam.

2016. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok szóval nekem egymagamnak elég lesz ha meg komolyabb kapcsolatom lesz valami csajjal akkor odajöhet hozzám lakni persze nem árt ha ő is hoz valamit a családi háztól :) Azért azt hozzáteszem hogy én ezt a pénz magam kerestem meg nem apuci anyuci adta. és még így is marad miből berendezni
2016. márc. 7. 16:52
 8/18 A kérdező kommentje:
hát igen 80 nm nekem is szimpatikusabb lenne. ha kijön nagyobb az nem lenne rosz. De igazából úgy szeretném megtervezni a házat hogy bővíthető legyen ha mondjuk lesznek gyerekek akkor azért jó lenne még egy 100nm. szoval úgy képzelem el a terveket hogy így is egybe legyen a ház de ha hozzáépítek akkor úgy is egységesset mutasson ne látszódjon rajta hogy úgy lett hozzáépítve. gondolom ez megoldható. egy szintes kis divatos házat szeretnék.
2016. márc. 7. 16:58
 9/18 A kérdező kommentje:
előbb rosszul írtam nem még egy 100nm hanem még egy 50 hogy összesen legyen 100 ha hozzáépítek
2016. márc. 7. 16:59
 10/18 anonim válasza:

Szép munka! :)


Szerintem várjal meg és mindgyart csinajál egy "normális" házat. Mivel akor nincs dupla kölcseg pl. tervezésre stb. Meg akkor ház nem egyformán néz ki gondolok itt szinre mivel az egyik rész 5-8 ével idösebb lesz.


Még egy két tipp részemröl:


Legyen két fürdöszoba (egy szülöi és a gyereknek is egy)

A Szobak optimális mérete 12m2!

Nappali Konyha Étkezö szerintem a 40m2 nagyon kényelmes.


36m2 (3 Szoba) + 14 m2 (2 fürdö) + 40m2 (nappali, konyha) + kb 10-15m2 közlekedö ez olyan 100 - 105 m2.


És legyen sok melléképület, akor a 40m2 nappali+konyha+étkezö nagynak fög tünni mivel nincs tele rakva butóral.


Nem kell agyon szigetelni a házat, nem éri meg. (Gondolok itt +20cm höszigetelesre) Ja és faablakok legyenek ne müanyag. (Az alu-fa még jobb)


Te nem esel abba a híbaba hogy épitenek egy oríasi házat mivel a család meg minden azt 15 év után a gyerekek kirepülnek azt vagy egyedül a oriási házadban. A házert dolgoztak egy életen keresztül de miért?!


Legyen kényelmes a ház de nem kell egy villa. (Ènis megkaptam már hogy milyen béna házam van ahoz képest hogy mennyit keresek...)

2016. márc. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!