Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlófűtés, radiátor vagy...

Gabesz077 kérdése:

Padlófűtés, radiátor vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Gazdaságossági szempontból mi lenne a jó megoldás egy közel 100nm-es, jól szigetelt földszintes magánházba?

Eddig 2 szakemberrel beszéltem.

Első azt mondta csak padlófűtés, mindenhova, mert akkor elég 40-45 fokra felfűteni a vizet és azt keringtetni, de ha már radiátor is van akkor annak legalább 80-90 fokos víz kell.

Második szakember azt mondta, hogy a hálószobákba radiátor, a többi helyre padlófűtés...

Szerintetek?



2016. okt. 3. 19:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hálószobába radiátor, többi helyre padlófűtés.
2016. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Radiátorba is lehet alacsonyabb vízhőfokot keringtetni. családi házba 60 fok körüli volt a víz. Bár most lakásba vagyok, itt általában langyos télen és 22 fok van
2016. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nah de a hálóba miért radiátor? Ha csak ott van akkor lényegében két szoba miatt érdemes 40 fok helyett 80 ra felfűteni a vizet? Nem gazdaságosabb ha ott is padlófűtés van?
2016. okt. 3. 19:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom de nálunk csak radiátor van de 60 fok elég. 80 nál megfőnénk.
2016. okt. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mindegy hány fokos a víz?
2016. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mert most a kérdés az, hogy melyik a gazdaságos, melyiket olcsóbb üzemeltetni? Gondolom 40 fokra kevesebb energia felfűteni a vizet, mint 80-ra :)
2016. okt. 3. 20:54
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de egy 80 fokos radiátorral jóval hamarabb befűtöd a szobát, mint a 40 fokos padlóval, ami ráadásul lassan melegszik be. Hatalmas különbség szerintem nincs a kettő között. Esetleg padló+falfűtésben is gondolkozhattok.
2016. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Gazdaságossági szempontból mindegy,hogy radiátor v. padlófűtés mert a ház hőigénye ugyan az.Az ember komfortérzete/hőérzete sokkal jobb,ha a "köves"helységekben padlófűtés van.Az pedig hülyeség,hogy a radiátort 80-90 fokra kell fűteni,ha megfelelően túlméretezett a radiátor akkor elég a 40-45 fokos víz kering benne.
2016. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért szoktak hálóba radiátort, mert gyorsabban reagál vele a szoba hőfoka ha szükséges. Általában 20 fokban jobb aludni mint 22-23-ban. Sok embernek meg a fürdőbe kell csak melegebb. A konyhába ha főznek-sütnek amúgy is meleg lesz. Így lottózd össze, hogy hol lesz szükséged rugalmasabb/gyorsabb szabályzásra

Mindezt a te hőszükségleted fogja eldönteni, Nem mi. Mivel a padlófűtés lomhán reagál, a radiátor gyorsan. Ezek után tudod eldönteni, hogy milyen kazán+puffer vagy mással lehet a szükséges hőt egyszerűen és gazdaságosan pótolni.

2016. okt. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a házat felújítottam és komolyan hőszigeteltem, egy 10 kW-os hőszivattyút is telepítettem a gázkazán mellé.

Ha nem sajnáltam volna az emeleti kőris parkettát, az emeleti hálókban és a gyerekszobában is padlófűtést csináltam volna radiátoros fűtés helyett.

A parketta maradt, így a radiátorok is. De a földszinten mindenütt padlófűtés lett.

Az emeleten meg úgy lettek nagyobbra cserélve a radiátorok, hogy csak egy nagyon nagyot kellett venni, azt betettem a legnagyobb helyére, amit levettem nagyot, azt vittem a kisebb szobába - szóval áthelyezésekkel lett mind nagyobbra cserélve, és a legutolsó legkisebbet, ami végül kikerült, elajándékoztam. Jó a hőszigetelés, így a nagyobb felületűre cserélt radiátorokba is elég a 37-45 fokos előremenő.

[A hőszivattyú egy kültéri hőmérséklet érzékelő segítségével szabályozza, hogy milyen hőmérsékletű előremenő vizet termel a fűtéshez. Ha kinn +15 fok van, a radiátorokban 37 fokos vizet keringtet. Ha kinn -10 fok van 45 fokos az előremenő, és ez elég. A padlófűtésbe egy háromállású vezérlőszelep a külső hőfoktól függetlenül 35 fokos vizet kever be. Szeretem nagyon a padlófűtést, kellemes 24-26 fokos szokott tőle lenni a padló és 22 fok a levegő. De nagy a hőtehetetlensége. Hogy reggel 6-ra amikor kelünk jó idő legyen a legnagyobb hidegben is, a termosztátot már hajnal 3 ra kell az adott hőfokra programozni...]

2016. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!