Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tehetem-e a kazánt a fürdőszob...

Gabesz077 kérdése:

Tehetem-e a kazánt a fürdőszobába?

Figyelt kérdés

Ez lenne a ház tervrajza: [link]


Kombi kazán lenne (meleg víz és fűtés), és a kazánt a fürdőbe tenném. Természetesen szellőzés meg lenne oldva és szénmonoxid érzékelő is lenne. Jó lesz ez így? Vagy tervezzek neki egy külön helyiséget inkább?



2016. okt. 5. 20:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha nem kéményes, hanem turbós, bárhova teheted, csak fürdőszobába azért nem szokták, mert magas a páratartalom és lehet, hogy a gyártó így nem vállal garanciát. Nekem ezt mondta a szerelő. Mi is oda akartuk volna tenni.
2016. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Tehetni teheted, csak éppen borzasztóan hosszú csővezeték kell majd a radiátorokig. Láttam én már előszobában is kazánt.
2016. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Elég zavaros ez az alaprajz, de majd egy rendes építész helyrerakja :-) A kazán legjobb helyen az előszobában lenne egy beépített szekrénybe rejtve. Persze ahhoz szélesebb előszoba kell. Meg egyébként is...
2016. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én oda tettem régebben . De most már nem tenném, a szénmonoxid miatt. Csak olyan helyiségbe tenném ami teljesen külön légtér, még véletlenül se a lakótérbe.
2016. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a kamrát nevezném ki kazánháznak. Más dolog, hogy akkor a kamrát nem lehet sehova áttelepíteni.
2016. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyszer már megírtuk, hogy a terv több sebből vérzik, mutasd meg egy tervezőnek. Ha ő rábólint, hogy statikailag rendben van, akkor van értelme gondolkodni azon, hogy abba a fürdőszobába még egy kazánt bezsúfolsz.
2016. okt. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehet fürdőbe fali és tetőn kimenő kéménnyel is. Szellőzés sem téma, kintről szív - ki is fúj. Garanciát nem érinti, azt az 1 évet ami alatt úgysem fog elromlani.

A fürdődet fűti a működése közben keletkező hő nem a pincét, kamrát.

Közelről érkezik a melegvíz, megnyitod a csapot 5 mp és már langyos jön. Én már nem tenném máshova.

De a kazán csendes legyen mivel lakótérben van, nekem pl vaillant hangos volt, kattogott sokat működés közben, Sanier duval nagyon csendes, nem is hallani.

2016. okt. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Építész több is látta, nemrég volt egy ilyen építőipari börze, ott nézték meg és azt mondták kivitelezhető (még volt aki meg is dicsérte :) )


Azért gondoltam a fürdőbe, mert egy külön helyiség már nem nagyon fér ide, úgy hogy jó is legyen és 70nm alatt maradjon

2016. okt. 6. 11:33
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok és építész. Az, hogy megdicsérnek (pláne minden következmény nélkül, egy kiállításon), nem jelent semmit, csak a jó hangulat kedvéért teszik. Amúgy nem drámaian rossz, látnád, miket tesznek elénk a buzgó ügyfelek... Az, hogy kivitelezhető, még nem jelenti azt, hogy jól élhető is. Nagy különbség!


Ne éld bele magad nagyon, mert annál kevésbé fogadod el a szakember tanácsait.

2016. okt. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Értem.


És esetleg te milyen alternatívát ajánlasz, Mert mondták, hogy kicsi a szoba, vagy jobb lenne nagyobb előszoba,stb. De én maximum 70nm-ben gondolkodom, 2 szoba + nappalival. nagyobb házat könnyebb lenne tervezni szerintem, de a kicsinél muszáj valahol kompromisszumokat kötni, én úgy gondolom.

2016. okt. 6. 18:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!