Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fürdőszobába mosógépnek...

Fürdőszobába mosógépnek szeretnék egy konnektort feltenni. Azon a falon, ahol a mosógép lesz, nincsen konnektor, csak a mellette lévő falon. Milyen keresztmetszetű vezetéket használjak?

Figyelt kérdés
A csempe le van verve, újra lesz burkolva. A burkolás előtt a másik falról vinném oda az áramot, MM fal vezetékre gondoltam, mivel az lapos, és elférne a csempe alatt.1,5 mm2 vastagságú vezeték elegendő vastag? Ha jól tudom 16 amperig terhelhető. Természetesen 3 földelt csatlakozó aljzatról vinném át az áramot.

2014. febr. 25. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rézvezeték,akkor OK!
2014. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár nem szakszerű egyik aljzatból vinni áramot a másikba,sőt tilos,de azért megcsinálhatod nem lesz baj.Én 2,5mm2 tennék és nyugodtan aludnék,nem kell mindig a határokat feszegetni,mert mindig abból van a baj,egy lecsempézett vezetéket meg főleg gáz kicserélni ha netán megolvad.
2014. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
csak kiegészitésként: a 2,5-es vezetéket akkor érdemes alkalmazni ha a meglevő és már üzemelő dug.aljba is olyan megy.... ha nem akkor elég a 1,5-es réz is. 3000 wattot kibir. könnyebb is bekötni.../vill szer/
2014. febr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 asusk válasza:
Az én meglátásom az hogy a fizikával szemben nem érdemes tenni semmit,mivel a konnektor a falban mindenhogy csak 10-16A ig terhelhető teljesen felesleges a 2,5mm2 es vezetéket beleerőltetni!
2014. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akár pár méteren is 10-20 Voltot esik a feszültség ha határértékig terheled a vezetéket,meg ha netán még melegszik is akkor mégtöbbet,ezért szoktak a 16 Amperes elosztók elolvadni már 3000 watt alatt,én 1,5-öst legfeljebb csillárhoz teszek,dugaljba min 2,5.Métere többe kerül száz forintal,de a büdös életbe nem kell cserélgetni,nyugodtan rá is csempézhetsz.
2014. febr. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!