Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Radiátor légtelenítésnél csak...

Radiátor légtelenítésnél csak víz jön a szelepen, levegő nem, miért, és mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem melegszik fel a radiátor, így légteleníteni akartam, de a szelepen csak víz folyik ki, de folyamatosan, amíg folyik addig a felső vonalban melegszik a radiátor, de amint elzárom hideg. Felesleges levegő pedig egyáltalán nem távozik. Mi a teendő?
2016. okt. 10. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A légtelenítő irányába kell a radiátornak emelkednie egy kicsit. Másképpen nem megy ki rajta a levegő, illetve nem megy a légtelenítő felé. Ellenőrizd le vízmértékkel, és ha kell állítsad be a radiátor lejtését.
2016. okt. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már melegszik az jó, várj vele, ha nem meleg teljesen, akkor úgy légteleníts amikor igazán forró a rendszer, akkor lehet jól lelégteleníteni, de mondjuk ha nem vízszintesen áll a radiátor, akkor lehet gond vele.
2016. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljesen vízszintes a radiátor helyzete. Ha kinyitom a szelepet akkor melegszik de csak a felső része , sokáig engedtem a vizet, fel is forrósodott de semmi levegő nem jött ki csak víz. Szerintem az egészet kifolyathatnám akkor se jönne levegő.
2016. okt. 10. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Van keringető szivattyú? És van elég víz a rendszerben?Mert ha levegős lenne, akkor már kiment volna, szerintem inkább a víz kevés.
2016. okt. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Légteleníteni akkor kell, amikor nem megy a keringető szivattyú és meleg a rendszerben levő víz. Ha több radiátor is levegős, akkor le kell állítani a keringető szivattyút és ki kell nyitni az összes szelepet, hogy ne zavarja sem a víz, sem a levegő áramlását. Ezután kell kinyitni a légtelenítő szelepet. Óvatosan kiengedni a levegőt majd elzárni a szelepet, ha víz jelenik meg. Csak ezután indítható újra a keringető szivattyú.
2016. okt. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alul is meg van nyitva biztos?
2016. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 halkan111 válasza:

Ha a radiátor vízszintes az nem jó!!

Minimálisan emelkedni kell a radiátornak a légtelenítő felé.

Érdemes megnézni az alsó szelepet ha van hogy nyitva van-e.

2016. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!