Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aero Plus légbevezető vásárlás...

Epiteszkollega kérdése:

Aero Plus légbevezető vásárlása előtt állok és véleményekre van szükségem. Szerintetek jó lehet ez a problémámra? (pára, penész)

Figyelt kérdés
Hallottatok már az Aero Plus légbevezetőkről? Szerintetek ez hasznos lehet ha a lakásom felújításon esett át, új szigetelt nyílászárókat vásároltunk, és 10 centi hőszigetelést kapott a fal kívülről. Az ablakokon megjelent a pára, és penész alakult ki körülötte. Erre a problémára keresek megoldást, hasznos lehet a készülék? képes megszüntetni ezt a problémát?

2016. okt. 27. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha végleges és normális megoldást keresel akkor rekuperátort kellene kiépítened.
2016. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem elég ha nincs nagy penész csak az ablak körül
2016. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a hasonló jellegű felújítás után vettem egy garnitúra relatív páratartalom mérőt (hőmérős kivitel), és minden helyiségbe tettem egyet. Én azt tapasztaltam, hogy ha a páratartalmat 40-60% között azaz 60% alatt tudom tartani, akkor semmi gond nincsen. Ha a belső relatív páratartalom 60% fölött van, akkor a nyílás-zárók kétrétegű, gázzal töltött hőszigetelt üvegének legalsó egyujjnyi részén gyöngyözés szerű páralecsapódás keletkezik. A páratartalmat én szellőztetéssel szabályozom, reggel és este 5 percre minden ablakot kinyitok a házban, és ha nincs szél, akkor is a kürtő hatás miatt intenzív légáram keletkezik felfelé. [Mire minden ablakot kinyitok lentről indulva felfelé, 5 percbe telik, várok 5 percet, és 5 perc, míg mindet becsukom.]


Néha a kinti nagyon ködös szmog miatt, vagy amikor a szomszédok kéményének a füstjét a kedvezőtlen széljárás a házam felé hozza és nem tudom kiszellőztetni a házat, na akkor szokott alkalomadtán 60% fölé menni a páratartalom, és akkor jelenik meg az az 1 ujjnyi magasságú páralecsapódás az ablakok alján. [Ezt konyhai papírtörlővel leitatom és a kinti kukába dobom. ]


Amellett, hogy nyilván az emberi kilégzés is párát termel, de a legnagyobb páratermelődést a mosott ruhák szárítása, és a fürdés-hajszárítás okozza. Meg a felmosás. Van úgy, hogy a nappaliban 45% a páratartalom, a fürdőszobában meg fürdés után 75%. Szerencsémre a fürdőszobán is van ablak, azt külön is ki tudom szellőztetni.


Mielőtt külön műszaki megoldást keresnél a párásodás ellen, javaslom hogy szerezz be egy pár darab páratartalom mérőt és figyeld meg a ház melyik részén mekkora páratartalom alakul ki, adott szellőztetési gyakoriság mellett.

Lehetséges, hogy napi kétszeri alapos szellőztetés neked is megoldaná külön műszaki beruházás nélkül a problémádat.


Korábban, amikor szelelő nyílás-zárók voltak, nálunk sem kellett szellőztetni télen. Ha a sütőben sülő mézeskalács finom illata bejárta a házat, egy félóra múlva már semmi nem érzett belőle, mert az ablakréseken húzó légáram kivitte.

Nekem is külön meg kellett szokni a rendszeres szellőztetést és a folyamatos odafigyelést a páratartalomra.

2016. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nyilvánvalóan, ha friss levegő áramlik be a készüléken akkor megszárítja a párát így nem alakulhat ki penész.
2016. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!