Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aereco szellőző rendszer...

Aereco szellőző rendszer kiépítésével nőni fog a fűtési költség?

Figyelt kérdés
Amióta műanyag nyílászárókra cseréltük le a régieket megjelent a lakásunk több helységében a penész. Sokat keresgéltem az interneten és így találtam rá az Aereco cégre. Ajánlatot kértem tőlük, amelyben az ablakokra légbeeresztőket javasolnak, plusz egy ventilátort a wc-be, ami a mellette lévő fürdőszobából páraérzékelőre indulna, ill. a wc-ben mozgásérzékelőre kapcsolódna. Van valakinek tapasztalata hogy, mennyivel nő meg a fűtési költség? A ventilátor 33 decibel hangteljesítményű. Ez mit jelent, mennyire hangos?

2015. jan. 2. 16:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hangos, de hallatszik egy kis búgó hang.

Én is ezen az aerocon gondolkoztam, de elvetettem az ötletet, mert másoknál már láttam, és sokat is segített, de teljesen nem oldotta meg a problémát. Viszont én nem szeretném, hogy folyamatosan szellözzön a lakásom, pl ha kint is magas a páratartalom, akkor le sem fog zárni, tehát nekem egy plusz munka, hogy állandóan figyeljem. Ha nagyon hideg van, és elfelejtem lezárni, akkor kihül a lakás, illetve a nyilászároimat sem szerettem volna ha szerkezetileg megbontják.

Ezért én inkább szellöztetőt építettem azokba a helyiségekbe, ami penészedni szokott, illetve a fürdőszobába egy késleltetett fali elszívót raktam. Családi házban lakok és a plafonon keresztül egy-egy ventillátorral (amelyek össze vannak kötve, egy időkapcsolóra) juttatok be friss levegőt, de a falba

szerelés is megoldható. Naponta többször (1-2 óránként) kapcsol be 10-10 percre (ez bőven fedezi a napi cserélendő levegő mennyiségét) . Ezzel egyrészt a napi szellőztetés is meg van oldva, azóta érezhetően friss mindíg friss a levegő a lakásban, ráadásul "apránként" jön, egyáltalán nem hűti ki a lakást, szobákat, kevesebb fűtési veszteségem van, mint amikor naponta 2-3 alkalommal szellőztettem tökig nyitott ablakkal. Penész azóta nekünk nincsen, csak friss levegő, a fiam sem köhög már esténként.

Magam csináltam, így olcsóbb. Az aerocó ablakonként 15000-16000.-Ft (ebből kb.5000.-ft beépítés)

Nekem 32000.-Ft volt az anyag 4 szobába (cső+mindegyikbe csőventillátor, légbeömlő műanyag nyílás+időkapcsoló, kábel)illetve a fali "cata" fürdőszobai elszívó.

Nem szándékom lebeszélni téged erről, csak ötletnek írtam, nálunk ez bevált.

2015. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!