Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan csinaljam meg a pincem...

Hogyan csinaljam meg a pincem aljat?

Figyelt kérdés

Adva van egy 19nm-es pince, aminek az aljat szeretnem megcsinalni (most fold van). Egy ismeros javasolta, hogy hozassak kavicsot, ami meg is van:

[link]

Namarmost a kavics az vagy 3 kobmeter, kiszamoltam ha a teljes mennyiseget lepakolom az kb 15cm magas kavicsagyat jelent. Erre kerul majd kesobb a tomor tegla.


Kerdesem az az, hogy nem-e sok az a 15cm magas kavicsagy?


2016. okt. 31. 07:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen tégláról lenne szó (vöröstégla?), de alá a kavics nagy valószínűséggel baromság. Az ilyen kavics csak akkor stabil, ha van közte valami apró szemcse, ami stabilizálja a szemek helyzetét. Ha csak simán kavics, rá vöröstégla, akkor minden tégla egyik oldala meg fog süllyedni a terheléstől, mert a kavicsok egymáson elmozdulnak. (Valami élekkel rendelkező bazaltőrlemény még talán jó lett volna, de csak talán.)

Az ilyen kavics csak nagyobb lapok alá jó, tégla alá inkább sódert kellett volna venni.


Próbáld ki, terítsd el a halom szélét, és járj rajta, majd meglátod, hogy mennyire süllyedsz minden lépésnél. Egy tégla se sokkal nagyobb felület, mint a cipőd.

2016. okt. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amit vettem es kavicsnak neveztem el ...


De ezek a kavicsok, apro mosott, folyami kavicsok.

A kep alapjan ez most akkor soder vagy sem?

2016. okt. 31. 09:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Én amondó vagyok, hogy kérdezz meg egy építészt, gondolom, ilyen jellegű felvilágosítást ingyen is adnak. Ennek nyilván megvan a maga sokszorosan igazolt technológiája, nincs értelme a barkács ötletelésnek.
2016. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A sóder az vegyes nagyságú kavicsokat tartalmaz, a folyami homoktól az öklömnyi nagyságig minden előfordul benne. De a sódernek is vannak különböző osztályai, például a 0-24 es az egy általánosan használt sóder a 0-24 azt jelenti hogy a legfinomabbtól a 24 miliméteresig van benne a szemcsenagyság.


Ami neked van az osztályozott kavics.

2016. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző.

Ha jól tudom, 5 rostán küldik át a kiszedett sódert, egyre kisebbeken ugye. A tiéd, ha jól látom, az, ami a 8 mm-es rostán átesett, de a 4 mm-esen nem.

Az a baj ezekkel a kavicsokkal, hogy az éleik legömbölyítettek, ezért ha rálép valaki, elfordulnak egymáson, és besüllyed a talp (vagy a tégla).

Ha nem osztályozott kavics lenne, hanem osztályozott sóder, vagyis minden benne lenne, ami a 8-as rostán átesett, akkor az apró szemcsék kitöltenék a kavicsok közötti réseket, és némi tömörítés után már bírná a sóder a terhelést.


Autóversenypályák szélén szokták alkalmazni az ilyen kavicsot, direkt azért, hogy a kisodródó kocsik belesüllyedve lelassuljanak.

2016. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kétféle válaszom van, humoros és komoly. Döntsd el, melyik lesz a jó.

A kavicságyazatra kell twríteni egy finomabb homokos kavics ágyazatot, és arra kell készíteni a burkolatot, a homokra rakott téglát, homokkal fugázva.

Az ismerősödnek vidd el a kavicsot ajándékba.

2016. nov. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A téglát lehet ágyazóhabarcsba is rakni és alkalmas fugázóhabarccsal is fugázni. Akkor takarítható lesz.

Ez kimaradt.

2016. nov. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hat akkor maradok a kavicsaimnal leteritem, majd arra kerul egy finomabb homokos reteg.


Visszaternek az eredeti kerdesemhez, szukseges-e az a 15cm magas kavicsagy amit a 3 kobmeter kiad?

Koszonom a valaszokat.

2016. nov. 2. 07:22
 9/13 anonim ***** válasza:
De miért nem betonozod le azt a pincét, mint mindenki?
2016. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kavicsot szerintem is passzold el, hacsak nem az a probléma, hogy nem éred el a pince mennyezetét.

Kavicsra semmiképpen ne teríts sódert, mert az idővel a járkálástól befolyik a kavics közé, természetesen nem egyenletesen, és meg fog süllyedni a tégla.

Leterítesz 5 cm sódert, tömöríted, rá a téglát, homokkal fugázod.

Ha betonozni nem akarsz, mert mondjuk kell a páratartalom a tároláshoz.

2016. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!