Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mikor beszerelték a műanyag...

Mikor beszerelték a műanyag ablakainkat, nem szedtük le a védőfóliákat a keretről, hogy ne sérüljön az építkezés folyamán. Mostanra meg teljesen rászáradt, nem lehet lehúzni. Van ötletetek, hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Az acetonmentes körömlakklemosót, a sebbenzint és az alkoholt már kipróbáltam, de csak a festéket szedte le róla.
2014. jún. 15. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ciff súroló. Nekem ez jött be.
2014. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nitrohígítót is próbáltátok? A nitro egy lépcsővel magasabban van a folt(seb)benzintől. A gond ezzel csak az, hogy a fólia alá nem tudod bejuttatni, illetve nem tudsz eléoldani csak a fekete maradványokat szedi le. Minden más erősebb anyag már a műanyagot is károsítaná.


Mi amikor rajtahagyják, sajnos mechanikusan, spaklival és sok türelemmel szedjük le, vigyázva, hogy csak úgy nyissuk meg, hogy az ablakba ne karcoljunk bele. És igen, háromszögben fog beszakadni, amelynek hegye mindig a fal felé lesz. Sajna a festéket le kell majd javítani ha rákentek, rászilóztak, gipszeltek. Máskor 1 hónapon belül szedjétek le. Ha rá is vakoltak, akkor tapétavágóval kell levágni amennyire mélyen csak lehet a fal felé.

2014. jún. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

1-es.


Komolyan mondod, hogy a ragasztócsíkot kívülről Ciffel súrolgatva, azon áthatolva szedted le? Azt megnézném.

2014. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a teljes ragasztót. Maradt rajta jócskán, amikor a lakás az enyém lett. és igen.... Rákentem, vártam és ledörzsöltem.

Tudom, sérül a felület, de inkább az, mint a sok randa maradvány.

2014. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én még arra is gondoltam, hogy mint az autók szélvédőjéről a fóliát, hajszárítóval.
2014. jún. 15. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:
aromás hígítót neki
2014. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nem butaság, a hajszárító melege belágyíthatja a ragasztó polimerjét. Persze ezzel arányosan a szalag anyaga is lágyulni fog. Egy próbát megér, hátha nem sül rá mégjobban.
2014. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!