Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlásra nikecell szigetelés...

Padlásra nikecell szigetelés alá kell párazáró hőtükör fólia?

Figyelt kérdés
Beton födém van, ezt szigetelném le, nem lesz járkálás a padláson a későbbiekben. Van aki azt mondta nem kell semmilyen fólia csak rakjam le a lapokat és kész, a tető jó állapotú nincs beázás és porhó sem jut be.

2016. nov. 6. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Helló , érdemesebb lefedni . Nekem kohósalak van fent de egy réteg fólia ment rá és 10 cm ursa üveggyapot .
2016. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szigetelés alá vagy főlé? És milyen fóliát raktál?
2016. nov. 6. 12:55
 3/12 anonim ***** válasza:
6%

Nem tennék már én sem fóliát de ha egy mód van rá nikecellt sem. Fülledt, kellemetlen levegőt okoz főleg télen amikor odabenn teregetnek.

Nekem a közetgyapot a legszimpatikusabb, fólia nélkül. Szigetel és szellőzik is.

2016. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Helyes rétegrend alulról felfelé:

párazáró fólia min. 10 cm átfedéssel

szigetelés, én a szálasat ajánlom, pl. kőzetgyapot

20-30 cm az ajánlott vastagság

páraáteresztő fólia min. 10 cm átfedéssel.

A tetejére is ajánlott a páraáteresztő, mert sosem tudhatod mikor lesz egy komolyabb hóvihar és ha nincs a cserép alatt fólia, azt bizony befújja a szél. Gondolom azért nem szoktál minden reggel felmenni a padlásra és szétnézni.


A fólián nem érdemes spórolni, kérj legalább 100g/m2 értékűt, a mezőgazdasági fekete fólia elég gagyi.

Egy fa pallót én azért betennék a kéményhez, telefon vezetékhez /ha van/

3x végigmész a szigetelésen és összetörik.


Ahhoz, hogy ne fülledjen be a ház, gondoskodni kell a bent keletkező pára elvezetéséről. Erről általában nagyvonalúan megfeledkezik mindenki, aztán jön a károgás, hogy nem jó a szigetelés...

2016. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hőtükör nem lényeg, viszont a párazáró (nem párafékező,pára szellőző) kötelező. 10cm átfedéssel, ahogy az előbb írták, az átfedést ragasztószalaggal le is ragaszthatod. A harmatpont (ahol a pára kicsapódik) mindig a hőszigetelésben lesz. Ha rossz a párazárás, a lecsapodó víz tönkreteszi a hőszigetelést (a hungarocell szétesik, a kőzetgyapot összeesik, szétmállik). Még az is előfordulhat hogy a visszaszivárgó víz beázást, penészedést okoz. Ha szabadon marad a hőszigetelés teteje, akkor célszerűbb lenne hungarocell helyett a kőzetgyapot paplan úgy 30cm vastagságban. A hungarocellt nehéz hézagmentesen lerakni, meg az egerek, bogarak is szeretik. A tetejére mindenképp rakjál valami párát átengedő fóliát, mert a lerakodó por idővel tönkre teszi a szigetelést. 2 sor deszka végig középen, felfektetve a gerendákra a szigetelés felett, mindenképp célszerű. Megkönnyíti a kivitelezést, meg ha később valami van, lehet közlekedni.
2016. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az a hőszigetelés amiben szabadon tud közlekedni a levegő, komolytalan bohóckodás.

Mindenképpen raknék alá párazáró fóliát, fölé pedig páraáteresztő fóliát. Úgy ahogy a korábbi kommentelők írták, nagy átlapolásokkal, légmentesre!!!

Ha nem túl drága én legalulra hőtükröt is raknék.


[A hő ugyanis 3 féle módon terjed, vezetéssel, áramlással és sugárzással. A hőszigetelés csak a vezetéssel való hőátadást csökkenti. A hőtükör fogná a sugárzásos veszteséget!]

2016. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nikecell felejtős. Abba ha beveszi magát az egér, az életbe ki nem pusztítod. Szanaszét rágja az egészet.

20 cm lépésálló kőzetgyapotot javasolok. Alá párazáró fólia min. 10 cm átfedéssel, fölé páraáteresztő fólia, majd valamilyen deszkázat.

2016. nov. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 robiszalka válasza:
6%

kedves uraim hölgyeim!!

lehet hogy én vagyok a nagyon buta!!!!!---de!!!!!!!!!!!

több olyan házban jártam ahol régebben raktak fel lemeztetöt,,,,,,,,ÉS!!!!--mit ad isten olyan száraz mint a sivatag---se párazáro se páraáteresztö se semmi csak a lemez!!---ja ----lehet hogy fontos momentum!!--a padlás ajt télen nyáron nyitva!!!--hmmm!!!--egy ajto???--enni!!--régen se volt párazárás páraátereszté --cscak szellöztetés hökiegyenlités!---mert a padlást ha nem muszély én nem fütöm!!--mert majd leolvad a ho tavasszal!!---tehát két téglaméretü lyuk a tüzfalon és nem kell semmi!!---mint régen!!--nézzetek szét ahol van lyuk ott nincs pára !!

2017. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

@robiszalka


Beragadt a felkiáltójel?

Megjegyezném, hogy m2-enként kb 50 ft-os tételről beszélünk!

Régen?? Mondjuk igaz, visszamennék én is RÉGre gázszámlát fizetni....persze tényleg az volt a jó amikor kiszellőzött a padlástér, de ez már messze nem fenntartható. Korábban a szakik leírták a rétegrendeket, még ha nem is olyan sarkosan, de tessék fóliát tenni, nem nagy költség, ha már szigetel az ember akkor bele kellene férnie!

2017. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 robiszalka válasza:
0%

igen beragadt okoska!!

mi nem fentarthato?? a szellöztetés?

miért nem fentarthato a szellöztetés? elfogyott a szellöztetö levegö????? de nem birom az ilyen szemüveges kö......cs..ög okoskodo barm., mokat!nem az ára a lényeg!!!--én az értelmére lettem volna kiváncsi te kis értelem!

2017. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!