Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Alternatív kapcsoló bekötése?

Vfrtom kérdése:

Alternatív kapcsoló bekötése?

Figyelt kérdés

Üdv.

A kérdésem az lenne , hogy van egy helyre alt. kapcsoló bekötve, illetve kettö. Az elsöbe be van kötve a fázis, majd két szál vezetékkel össze lett kötve a másik kapcsolóval, abból pedig az egy szál ment tovább az elsö lámpához, majd sorban kötve a másodikhoz és végezetül vissza a nullához. Namost a probléma, hogy ledes 24 W-os izzók vannak betekerve és villognak. Halogén , illetve hagyományos izzó fel sem villan, csak nagyon halványan dereng.

Mit rontottam el? Külön kör kellene a második kapcsolótól, tehát párhuzamos kötés? Vagy más a probléma?

Köszi.



2016. nov. 10. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a két lámpát sorosan kötötted, így fél feszültséget (110V) kapnak. ez a ledesnek kicsi, a hagyományos meg gyengén világít.

A kapcsolóból elvitted egyik égőhöz,eddig jó. Ugyan ezt a vezetéket a kapcsolótól a másik lámpáig is vidd el, aztán mindkét lámpához a nullát.

Így: [link]

2016. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 acelsziv ***** válasza:

Nem jól csináltad.


Fázis be az egyik kapcsolóba. Két kapcsolt pólus össze van kötve és a másik kapcsolóból megy tovább a lámpákhoz.

2016. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen , így csináltam, olvasd el. Az elsö lesz a jó, sejtettem, de nem voltam biztos benne, hogy a soroskötés a ludas.
2016. nov. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!