Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sokkal olcsóbban fel lehet...

Tordy József kérdése:

Sokkal olcsóbban fel lehet építeni egy családi házat, ha nem egy céget kérek meg, hanem magam szerzem az embereket és nyersanyagokat?

Figyelt kérdés
Családi házat szeretnénk. 180nm az egész. És olyan árat mondott az építész,h 25millióért még csak szerkezetkész a házikó. Mi a feleségemmel úgy kalkuláltunk,hogy azért 30 millióból beköltözhető állapotra megcsináljuk, a többit meg szép lassan utána. Kérlek, ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, írjatok. Kicsit el vagyunk keseredve,h ennyire drága.

2016. nov. 16. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Az egyik barátom döntött úgy mint ahogy te most gondolod.

Nem lett generálkivitelező fővállalkozó, hanem majd ő koordinálja a szabadcsapatokat. Több mint három éve építkezik, és a helyzet egyre romlik, mostmár lasszóval kell fogni a munkára fogható brigádokat. Beköltözés reménye jövő karácsony.

Ja, és persze rengeteg gyomorideg. A kőműves, aki mellesleg nem csak a te házadat építi, hanem még egyet kettőt, csúszik két hetet, és a nagynehezen a kőműves tuttira ígért készenlétére hónapokkal előtte leszervezett ácsokat nem tudod időben fogadni. És csak két hónap múlva tudnak esetleg nagyduzzogva visszajönni. Szóval idegileg kikészült, és tucatszámra jönnek az egy-két hetes vagy hónapos csúszások.


Ellenpélda: Józsán a Spar mellett tavasszal kezdődött egy építkezés az alapásással. Generálkivitelező szervezi. Karácsonyra beköltöznek. Drágább, de időben, idegeskedés nélkül kész lesz.

2016. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésed alapján valószínűsíthető, hogy nem értesz hozzá, tehát te ne fogjál bele.

Amúgy természetesen lényegesen olcsóbban ki lehetne hozni, hiszen az építőiparban is szabad-rablás folyik.

A mesterek nagy zsiványok tudnak lenni ha rájönnek, hogy semmiről nincs fogalma az építtetőnek. Na akkor azután vastagon fog a ceruza.

2016. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

#1, ennek olyan reklamszaga van...

Aki 3 evig monyokol, az meg is erdemli az idegeskedest. Bar ezek szeint ot is atb***ak rendesen a "szakemberek". Nem az ut szelerol kell embereket osszeszedni hanem olyanokat akiket ismersz szemelyesen is. Bar tudom ez nem mindog megoldhato.

Az ellenpeldanal a tavasztol karacsonyig egy csaladi hazaert ugyancsak sok ido. Foleg hogy a mai epitkezesekben a gepeknek koszonhetoen heteket lehet sporolni.

HOZZAERTO es SEGITOKESZ! ismerosokkel (felenk ezek haverok, esetleg rokon is) 2-3 honap alatt fel lehet huzni egy lakhato hazat. Oriasi a kulonbseg idobes es foleg anyagiakban ha a megfelelo emberhez mesz.

Apam egesz eleteben epitkezesben csapatvezetokent dolgozott, nekem is van par evem, nem hasracsapva beszelek.

2016. nov. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

3-as

Mindez akkor lenne igaz, ha lehetne sógor-koma-jóbaráttal kalákában építeni.

De nem lehet!

E-építési napló van, kötelező a felelős műszaki vezető (szakáganként).

Ha nem generál építi kötelező a műszaki ellenőr (egyébként is javasolt).

És a büntetési tételek nem túl barátságosak.

2016. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salk Balázs ***** válasza:
Kedves 3-as kalálkában építünk, 80-90m2-es házat, haverságból nem építünk 190m2-t!!!!
2016. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Balazs, ez csupan az embereken mulik. Vannak olyan haverok akik a 190-et is elvallaljak. Meg olyan is aki a 80-ert is rendes napszamot kerne.

Legutobb egy haverom csupan tetot cserelt, ami 5-6 emberes munka lenne 2 napra. Tobb mint 30-an jelentkeztunk teljesen ingyen ugy hogy tobben is szabadnapot kertek volna az aktualis munkahelyen vagy valtas csere.

Bar az is igaz hogy kicsit elneztem az evszamot. Ma is haladna az ember ha az epitkezesi szabalyokat nem olyan birkak vezetnek be akik eletukbe nem lattak lapatot vagy villaskulcsot.

2016. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

"Ma is haladna az ember ha az epitkezesi szabalyokat nem olyan birkak vezetnek be akik eletukbe nem lattak lapatot vagy villaskulcsot."


Lehet nem fordítva kellene ülni a lovon.

A szabályok változásának komoly okai vannak és nem azért hozzák őket, hogy nehezebb legyen építkezni. (bár egy-két szabály tényleg felesleges)

Ha ezek a szabályok meg lettek volna 40-50 évvel ezelőtt is (ahogy nyugaton meg is voltak) akkor lehet nem lenne ennyi mocsok car állapotú ház az országban.

Lehet nem lenne a rezsi az egekben a kockaházakban.

Nem lenne az ország jó része allergiás a penész miatt, kevesebben halnának meg a CO miatt.

És még sorolhatnám.

Persze akkor az milyen jó volt, most meg car.

2016. nov. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lenne az ország jó része allergiás a penész miatt, kevesebben halnának meg a CO miatt. "


Ezzel a résszel nem értek egyet.

40-50 évvel ezelőtt a családi házaknál még nem voltak elterjedve a gumiszigeteléses (főleg műanyag) nyílászárók.

És mind a penész, mind a CO-mérgezés kb. 95 %-ban ez miatt van. Nem jut be a házakba friss levegő.

2016. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Ha nincs meg a pénz, nem szabad belefogni. Még azok se igen vágnak bele, akik maguk is az építőiparban dolgoznak.

Ennek ennyi az ára. Egyébként megsúgom, 180nm és 25M-ből szerkezetkész állapotig nem is túlságosan elszállt.

A 30M-ért beköltözhető, nos ott elég súlyos spórolások lesznek, de nem neked...

Sajnos sok ilyet láttam, nagyot akartak, de ráment minden, vagyon, házasság, egészség.

2016. nov. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
45%

Ha jót akarsz a családnak:


A 180m2 szorozt ki 250 ezer forintal az 45 millió forint. Én még számolnak rá +10% tartalékot azaz ott vagy 50 milliónal. És nincs kerités, kert talán medence ja es még a butór. Veszél egy tvét az minimum 300 ezer, egy normális kanapé +500 ezer, konyha már több millió, meg a szoba butór. Én most vettem új duplaágyat, matracal csak az volt több mint 600 ezer... Azaz 60 millióval én neki se alnék. + a telek ugye!


Persze meg lehe olcsóbban is csinálni csak az szerintem ilyen fél meg oldás. Meg nem költekeznék ki tejesen. Én akor tiszta ideg lennék ha nem lenni taralék pénzem és minden a házra ment.

2016. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!