Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi tartja vissza az embereket...

Mi tartja vissza az embereket attól, hogy a saját gépeiket megtanulják normálisan kezelni?

Figyelt kérdés
Jön a majdnem jó idő, és lépten-nyomon hallom a pisztolyozást és az alacsony fordulaton győzködést a fűkaszával, a bénázást az életlen láncfűrésszel, ott is a vágásonkénti teljesen szükségtelen túráztatást, a fordulattal spórolást, a leállt lánc szenvedtetését teljes gázon (helló kuplung!), az idiótaságot a fűrészbakon, egyenként darabolással (végül is minek legyen lekötözéssel együtt 20 perc és pár nagyobb vágás egy embernek, ha megoldható két emberrel, egész délután rángatva a gázt?)... Az ilyenek honnan jönnek és hogy lett belőlük ennyi?

2015. ápr. 7. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan jönnek, de úgy tűnik, hogy köréd gyűltek!
2015. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezt csak a kis pénzű emberek csinálják .Akiknek jut márkás jó gépekre ,azoknak kevésbé kell ezt csinálni,ha néha gond akad,akkor jut a szerelőre is .

Biztos nem hobbiból csinálgatnak ilyeneket.Jobb időeltöltést is eltudnak képzelni az ilyeneknél .

2015. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Pont hogy fordítva van ez az egész 2. válaszadó. Aki életében nem vert be egy tiplit a falba, mert irodában töltögeti kifelé a papírjait, aztán este hazagurul az aktatáskájával, leveszi az öltönyét, örül ha él, az ilyeneknek csinálják általában az utolsó ragasztást is jó pénzért szakemberek a házában, mert nem ért a munkáján kívül semmihez.


Felénk is van ilyen ember elektromos sövényvágóval szenved minden nyáron fél napokat, hol ott tanárként dolgozik.

Olyankor mindig odamondanám neki hogy döntsd el hogy kell-e neked az a sövény, vagy inkább vágasd ki, mert csak szenvedsz.


A kispénzűség nem egyenlő a bénázással, eleinte Apám se vett gyémántfejű fúrót, aztán amikor a 3.at égette el sima fúrószárból, fogta magát vett egy normális szárat, ami még ma is sebészi pontosan ejti a lyukakat a betonba.

2015. ápr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is a satnyább cuccok közül a vállalhatóbbként ismertek vannak többnyire ilyen eseti használatra. Mindig újszerűre pucolom őket használat után és néhány hónaponként rutinellenőrizgetek, meg kőkemény egyórás netezgetéssel összedobtam magamnak egy egyszerű karbantartási ütemtervet meg néhány tipikus hibára mankót egy cetlin, amit feldöftem a falra az aprócska műhelyemben. Sosincs problémám a gagyi cuccaimmal. Nyilván ügyelek arra, hogy ne terheletlenül forogjon meg hogy ne terhelődjön túl kosz vagy életlenség miatt, és betartom a pihenési időket, még jól is esik. Amit nem nálam okosabb emberektől tudok, azt google segítségével és persze pont a gyakorikérdésekről tudtam meg, és sokkal könnyebb, élvezetesebb és gazdaságosabb így tolni. Én is ugyanolyan városi wannabe cowboy vagyok, mint azok, akik rengeteget fizikáznak nem túl nagy becsben tartott gépeikkel, mintha kötelező lenne...
2015. ápr. 7. 17:24
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én falun élek. Itt az emberek nagy része tud fűrészelni, és tud kaszálni is. Nem probléma, ha elmegy a lánc éle, mert tudunk láncot reszelni, de tudunk a fűrészünkben gyertyát is cserélni, és légszűrőt tisztítani. Ugyan ez a helyzet a fűkaszával, tudjuk mikor kell a csillagot felrakni (és azt is, hogy hogyan) és tudjuk azt is, hogy milyen helyszínen elegendő a damilfej is. Gépeinket nem a barkács áruházból vagy a tecsóból szerezzük be, hiszen két disznó árán meg tudjuk venni a jobbfajta Stihl-eket. És hegeszteni is tudunk, ha a traktoron eltörik valami, értünk a hidraulikához (szintén traktor), és ha leég a kukoricadarálón a motor, szét tudjuk szerelni, hogy elvigyük megtekercselni. Vannak mezőgazdasági, növényvédelmi ismereteink, és az állattartás ezernyi problémáját is megfelelően oldjuk meg. Röviden tehát: Az olyanok, akiket fent leírtál, biztosan nem tőlünk érkeznek. :-)
2015. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt bármikor aláírom! :)
2015. ápr. 8. 17:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Ötösnek behaltam XD erre kössön csomót egy panellakó
2015. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Találjátok ki, mit hallgattam ma a távolból, miközben szürkület közeledtével etettem? Még hogy damilossal pisztolyozó hülyét?
2015. ápr. 19. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy, ha te csak egyet hallgattál. Én sztereóban hallgatom, jobbról- balról.
2015. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ötös viszont tényleg állat, szinte kedvem támadt falura költözni:)
2015. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!