Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A hangszigetelő szivacs...

A hangszigetelő szivacs mennyire gyúlékony?

Figyelt kérdés

4 cm-s piramis tüskés hangszigetelő szivacsot vettem.

Cserépkályha mellé tettem 3-4 mm-s részt hagyva. De nem elég jó a hatásfok így, az ajtóm teljesen beborítottam az semmit nem enged szinte, csak a kályha mellöl. Arra gondoltam még mellé betömöm a maradékot, csak nem tudom mennyire gyúlékony, sem hogy egy ilyen cserépkályha hány fokot érhet el.


2016. nov. 18. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Eléggé gyúlékony, és szerves anyag mivoltából kifolyólag egész jól is ég, bár eléggé kormol, füstöl. A cserépkályha viszont külső oldalán nem ér el 150 fokot (ha igen, ott valami probléma van), tehát meggyújtani nem tudja (hacsak nem kap közvetlen parazsat belőle). Viszont a relatíve magas hőmérséklet miatt olyan hőterhelést kap a szivacs, hogy pár év alatt elporlik, olyan lesz mint a homok vagy mint az agyonszáradt dohány.


Egyébként többszöri olvasásra sem tiszta előttem, hogy mi is a célod igazából. Hangos a cserépkályha, vagy mi a baj?

Kérdéseim:

- Hol hagytál 3-4 mm-es részt?

- Mit nem enged az ajtód?

- Mit jelent az, hogy "az semmit nem enged szinte, csak a kályha mellöl." ?

- Mi mellé tömöd be a maradékot?


Szóval egy kicsit pontosíthatnád a leírást, mert így eléggé átláthatatlan, hogy mit is akarsz és mit is csináltál tulajdonképpen.

2016. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy azt előttem is írták, eléggé zavaros hogy miért is kell ez a szivacs. Viszont ha tényleg stúdióba való hangszigetelő szivacs, akkor az önkioltó, az égést nem táplálja. Egy stúdióban marha szigorú tűzvédelmi előírások vannak. De ha van még szivacsod, akkor egy kis darabon letesztelheted hogy ég.
2016. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kőzetgyapot éghetetlen! Helyedben én azzal csinálnám, amit csinálsz (én sem értem, miről van szó).
2016. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kályha melletti rést szeretném kitömni ezzel a hangszigetelő szivaccsal, csak félő hogy meggyulladna, egyenlőre 3-4 mm-s rést hagytam a kályha és a szivacs között. Üveggyapot is került a kályha és a fal közé még régebben, csak vékony rétegben.

Egyébként köszönöm a válaszokat. Így is határozottan jobb lett, kb megfelezte a kihallatszást.

2016. nov. 22. 17:02
 5/5 anonim válasza:
Ha meggyújtod, tuti elég.
2016. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!